Adam Cup na barumce přinesl další parádní představení Stříteského s Mikulíkem

Barum Czech Rally Zlín je za námi a s ní i pátý podnik XTG ADAM Cupu. I na tratích v okolí Zlína, Vsetína a Otrokovic potvrdil letošní neporazitelnost Dominik Stříteský, kterého navigoval Jan Mikulík. Při pátém pohárovém startu si popáté odvezli maximum bodů a mají nakročeno k pohárovému triumfu.

 

Ještě než se ohlédneme za průběhem barumky, dejme slovo promotérovi XTG ADAM Cupu, jenž po zrušení podniku MČR Rally Příbram musí aktuálně řešit další komplikace spojené s oznámením, že se neodjede ani předposlední soutěž RSS Rally Jeseníky.

„Bohužel došlo k dalšímu zrušení závodu zařazeného do kalendáře XTG ADAM Cupu. Celý ročník plánujeme s dost velkým předstihem a možné změny se dají aplikovat pouze, pokud je nějaká jiná alternativa. A to bohužel v případě zrušení Rally Jeseníky není. Pro nás je to velká komplikace, nejen ve vztahu k účastníkům cupu, ale i k našim sponzorům,“ vysvětluje Zdeněk Pekárek.

universal300x250

„Aktuálně se snažíme zajistit jiný závod, ale jezdci mají sezonu naplánovanou dost dopředu a jediná alternativa je nyní zařadit kromě již v kalendáři zapsané 3-Städte Rallye, další německý závod Rallysprint Degendorf nebo ADMV Rallye Erzgebirge. Vše je ale dost narychlo a nevíme, zda nám vyjdou němečtí pořadatelé vstříc, nebo budeme muset jeden závod z cupu vyřadit,” dodal k situaci.

Na účastníky evropské Barum Czech Rally čekalo devět rychlostních zkoušek ve dvou dnech (do Adam Cupu se neděle nezapočítávala). Začínalo se pátečním průjezdem městské speciálky v centru Zlína, v sobotu se pokračovalo na čtyřech testech – Březová, Semetín, Halenkovice a Kostelany. Tři z devíti rychlostních zkoušek pohároví účastníci absolvovali za použití světelných ramp.

Už úvodní průjezd bývalého Baťova areálu ve Zlíně naznačil očekávané rozložení sil. Na čele se odpoutali Stříteský se Štefanem, dále následovali Szymon Žarlok, překvapivě Michal Kolář, Jan Pilař, Tomáš Arnošt a Filip Ocelka. Ve stejném duchu se pokračovalo i v sobotním programu. Stříteský s Mikulíkem vyhrávali jednu rychlostku za druhou, a na zádech měli Štefana s Vichtorou.

Po pěti zkouškách dopolední sekce je dělila půlminuta. Hned za cílem RZ2 odstoupil po problémech s brzdami Žarlok, třetí příčku tak po polookruhu ve Slušovicích zaujal Pilař, jenž odsunul Koláře za svá záda. A po RZ3 se to podařilo i Arnoštovi. Po úvodní sobotní sekci tak za vedoucím tandemem jel s více než dvouminutovou ztrátou třetí Pilař, Arnošt, Kolář a Ocelka byli srovnání v následné minutě.

V odpoledních průjezdech se obraz pohárové klasifikace nezměnil. Stříteský přidal další čtyři vítězné časy a zaslouženě se s Mikulíkem radovali z vítězství na zlínské Barumce. Štefan s Vichtorou ovšem ani z druhé příčky nesmutnili, ta je navíc vynesla na průběžné druhé místo pohárové klasifikace XTG ADAM Cupu.

Když druhý průjezd RZ6 Březová vyřadil Arnošta a Koláře (oba poloosa), Pilař s Cibulkou si mohli v souboji o třetí příčku oddechnout a v závěru si kontrolovali náskok před Ocelkou s Voltnerem. Ti je nakonec dokázali udolat jen na trati noční RZ9, avšak na zvrat to samozřejmě nemohlo stačit. Stříteský, Pilař, Žarlok a Arnošt pak už do nedělní části závodu nenaskočili, naopak trojice Štefan, Ocelka a Kolář absolvovala i druhou etapu závodu a zdárně zlínský závod dokončila.

Barum Czech Rally Zlín – XTG ADAM Cup (9 RZ)
1. Stříteský – Mikulík (Opel Adam Cup) 1:19:32.2
2. Štefan – Vichtora (Opel Adam Cup) + 2:05.4
3. Pilař – Cibulka (Opel Adam Cup) + 5:27.2
4. Ocelka – Voltner (Opel Adam Cup) + 6:48.4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.