Bentley vybojoval titul v asijské sérii GT

Závodní vozy Bentley Continental GT3 si připisují další úspěch, jímž je zisk týmového titulu v asijském šampionátu GT. Titul mezi jezdci týmu unikl.

Pro Bentley Team Absolute začal minulý víkend dobře, když vybojoval pole position pro první závod. Jezdci Duncan Tappy (GB) a jeho nový týmový kolega Benny Simonsen (DN) nezaváhali ani v samotném závodu, když jejich vůz přejel cílovou čáru na prvním místě.

Také druhý závod tato dvojice zvládla skvěle a zaslouženě vybojovala druhé místo. Pokořili je jen Adderly Fong (HK) a Keita Sawa (JP) na druhém voze Bentley Continental GT3 – tedy kolegové z jednoho týmu.

„Jsme nadšeni, že jsme vyhráli týmový titul v naší první závodní sezoně v asijské sérii GT. Ukázali jsme tak sílu a rychlost mezi tvrdou konkurencí,“ řekl ředitel Absolute Racing Ingo Matter.

Vítězství v asijském šampionátu znamená pro Continental GT3 zisk druhého týmového titulu. První získal v Blancpain Sprint Series o čtrnáct dní dříve. „Mít dva mistrovské tituly na dvou kontinentech po pouhých dvou letech soutěžení je obrovský úspěch pro Bentley Continental GT3,“ poznamenal ředitel Bentley Motorsport Brian Gush. „Bentley Team Absolute odvedl fantastickou práci reprezentující naši značku v Asii a toto ocenění si plně zaslouží. Gratulujeme všem zúčastněným.“

Tým čeká další závod s Bentley Continental GT3 ve Světovém poháru GT 22. listopadu, kde pojede Adderly Fong 60 minutový závod v ulicích Macau.