Češi na Dakaru 2018

Češi na Dakaru 2018

Už posledních pár dní zbývá do startu nejslavnější dálkové rallye světa. Pojďme se podívat, kdo pojede v českých barvách.

Na start slavné Rallye Dakar by se tentokrát mělo postavit třicet šest českých jezdců, což znamená z hlediska národnostního zastoupení pátou nejpočetnější výpravu. Naši závodníci vyjedou na trať v automobilech, kamionech, na motocyklech i čtyřkolkách.

Tradičně silná bude účast kamioňáků, protože zde bude mít naše malá zemička zastoupení rovnou v sedmi vozech. Samozřejmě nechybí Aleš Loprais s Tatrou T815 pod označením Queen 69. S Tatrou Phoenix pak pojede se svou posádkou Martin Kolomý a LIAZku tradičně povede po tratích Martin Macík.

Zapomenout nesmíme na Renault K520 – tento truck chystal severočeský tým MKR Technology pro Mammoet Rallysport. Za volant usedne Martin van den Brink a v posádce má osvědčeného českého mechanika Daniela Kozlovského.

universal300x250

Další tři kamiony mají opět čistě české posádky. Jde o Tatru Phoenix za jejíž volantem bude Martin Šoltys a Tatru 815 jíž bude řídit Pavel Vrňák (asistence). Obě tyto tatrovky patří k týmu Tatra Buggyra Racing, stejně jako truck Kolomého.

Pod hlavičkou týmu MP-Sports pojede Robert Randýsek s kamionem MAN TGA (asistence Martina Prokopa). Největšími favority jsou tradičně ruské kamazy (jezdci Nikolaev, Sotnikov a Shibalov), zaútočit může ale i Argentinec Villagra v Ivecu Powerstar, Ardavichus na stejném voze nebo třeba jezdci na MAZech.

Mezi automobily máme dva rychlé jezdce: Martina Prokopa s Fordem F150 EVO a Tomáše Ouředníčka s Fordem Ranger. V rámci jeho týmu pojede s doprovodným Fordem Ranger Lukáš Kvapil – není zeb zajímavosti, že jeho vůz pochází z Mototechny, tedy od prodejce zánovních ojetin, patřícího pod křídla největšího prodejce ojetých vozů AAA AUTO. S dalším fordem na trať vyrazí Boris Vaculík.

Do pole jezdců na čtyřkolkách se vrací Josef Macháček s Yamahou a se strojem stejné značky pojede i Zdeněk Tůma a jedna ze dvou českých žen na Dakaru 2018 Olga Roučková. Tomáš Kubiena povede stroj značky IBOS.

Další naší závodnicí bude Gabriela Novotná na motocyklu Husqvarna. Stroj stejné značky sedlá i Ondřej Klymciw, v jehož týmu Novotná startuje. Chybět nebude Milan Engel na KTM, či ostřílený mazák David Pabiška se strojem stejné značky. S KTM jede i Rudolf Lhotský a Jan Veselý. Další Husqvarnu pak povede po tratích Petr Vlček.

Jak vidno, zastoupení máme na Rallye Dakar 2018 velice početné. Doufejme, že se velkou účast podaří přeměnit i nějaké to pódiové umístění. Nakonec se mezi našimi jezdci najdou závodníci, kteří na to mají. Silná je ale i konkurence.

Mohlo by vás zajímat

Loeb se v roce 2018 vratí do WRC!

Loeb se v roce 2018 vratí do WRC!

Tůma se chce „proveslovat“ do dakarské TOP10

Tůma se chce „proveslovat“ do dakarské TOP10

South Racing se ohlíží za sezónou

South Racing se ohlíží za sezónou