Co můžete vidět na Autodromu v Mostě v sezoně 2020

Nová motoristická sezona se pomalu blíží a fanoušci rychlých kol se již začínají rozhlížet po nejzajímavějších podnicích. Mostecký autodrom už představil nejžhavější akce roku 2020.

Mezi podniky na Autodromu Most nebude v roce 2020 chybět třeba ADAC GT Masters. Tradiční německý okruhový seriál v Mostě poprvé startoval v roce 2018 a od té doby se na zdejší okruh vrací. Supersporty na mosteckém autodromu uvítají 15.-17. května. Těšit se můžete na takové vozy, jako jsou Audi R8 LMS, BMW M6 GT3, Corvette C7 GT3-R, Lamborghini Huracán GT3, Mercedes AMG GT3, Ferrari 488 GT3, Aston Martin Vantage GT3 nebo Porsche 911 GT3 R.

V červnu, konkrétně 19.-21. do Mostu zavítá OMV MaxxMotion NASCAR Show. Závoďáky identické konstrukce poháněné výkonným osmiválcem Chevrolet, mají čtyřstupňovou převodovku a pohon zadních kol. Jejich „vé-osmičky“ přitom disponují nemalým výkonem 450 koní. Nebude chybět ani tradiční evropské dostaveníčku trucků. Czech Truck Prix hostí mostecký okruh 28.-30. srpna.

Zpestřením pak bude atraktivní série Maxx Formula. Ta je vypsaná pro monoposty kategorií F1, F3000, GP2, IndyCar a Super League Formula, vyráběné od 90. let do roku 2010. Skvělý zážitek představuje i vložená série Tourenwagen Legenden. Ta představují úplné skvosty, ze závodních okruhů z 80. a 90. let. Jde o vozy ze seriálů DTM, ITC a Superturismo. Obě tyto série budou na Autodromu Most startovat v rámci víkendu Czech Truck Prix.

Mostecký okruh tedy slibuje i letos velice zajímavou podívanou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.