Dakar 2017: Prokop zachraňoval Vlčka, peugeoty kralují

Osmá etapa opět přinesla nejedno drama. Mezi automobily obsadily první tři místa Peugeoty 3008 DKR, kamiony vyhrál Van Den Brink s Renaultem přichystaným v ČR a českým mechanikem Danielem Kozlovským.

Kategorie automobilů se tentokrát odehrála pod taktovkou lví smečky, která uštvala všechny soupeře. Etapu vyhrál Loeb před Peterhanselem a Despresem. Martin Prokop dojel na 11. místě a celkově je 14. Pořadí prvních třech v etapě odpovídá i průběžnému celkovému pořadí.

Kamiony ovládl Van Den Brink s Renaultem a za ním dorazily Kamazy Nikolaeva a Sotnikova. Macík dojel na výborné 8. pozici, čím porazil i devátého De Rooye. Loprais byl 12. a Kolomý 15.

Celkově vede Sotnikov před Nikolaevem a De Rooyem s Ivecem. Kolomý je devátý, Loprais jedenáctý a Macík s LIAZkou figuruje na patnáctém místě. Vítěz etapy Van Den Brink je až na 38. místě, což je výsledek celkem šesti hodin penalizace.

Čtyřkolky ovládl Ignacio Casale, Tůma dojel na 14. místě. Celkově vede Rus Karyakin. Tůmu najdeme na průběžné 14. pozici. Mezi motocyklisty byl nejrychlejší Barreda Bort, Klymciw dojel 17. a Engel 37. Pabiška vybojoval 42. místo, Vlček 70. V soutěži zůstává i díky pomoci Martina Prokopa, což vysvětluje na videu z týmu MP Sports.

Průběžně vede Sunderland, Klymciw je devatenáctý a Engel 32. Pabiška zatím figuruje na 49. místě a Vlčka najdeme na průběžné 75. pozici.