Dakar 2020: Kolomý havaroval v shakedownu a končí!

Martin Kolomý havaroval a do letošního ročníku Rallye Dakar neodstartuje! To je komplikace i pro Martina Prokopa, v jehož týmu Kolomý měl jet. Prokop se tak v nejznámější dálkové rallye bude muset spolehnout jen sám na sebe a svého navigátora. Start dvou vozů v jednom týmu je přitom obrovskou výhodou – o tu Prokop nyní přišel.

Ve čtvrtek 2. ledna měli účastníci Rallye Dakar 2020 možnost naposledy otestovat svoji techniku před startem 42. ročníku této dálkové soutěže. Toho využil i tým MP-Sports Martina Prokopa, který společně s týmovým kolegou Martinem Kolomým od časného rána proháněl svůj Ford Raptor RS Cross Country v dunách asi 50 kilometrů na sever od Džiddy.

Martin Kolomý se svým navigátorem Martinem Strossem měli bohužel během tohoto testu nehodu, při které jejich závodní speciál nejprve dopadl „na čumák“ a následně šel přes střechu. Posádka byla přepravena na kontrolu a pozorování do nemocnice. Podle posledních zpráv má Kolomý jeden obratel prasklý a druhý naprasklý, takže i kdyby měl s čím jet, jeho stav to nedovoluje.

Tím se dostáváme k faktu, že vůz by se do startu rallye nepodařilo opravit a pro druhá týmová posádka by tak stejně nemohla do soutěže nastoupit. Havárie v shakedownu je věc, která by se v dálkových rallye určitě stávat neměla. Z fotografií z místa je však vidět (redakce na ně nemá práva a tudíž je nelze uveřejnit), že šlo o nešťastný dopad, přičemž samotný skok nevypadal nijak nestandardně nebo snad riskantně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.