Dakar: Kolomý ve 12 etapě druhý

Martin Kolomý s Tatrou zvládl dvanáctou etapu Rallye Dakar výborně. Macík s LIAZem ale tak úspěšný nebyl a totéž platí o Prokopovi v kategorii automobilů.

Kamiony tentokrát vyhrál Van Genugten (Iveco) před druhým Martinem Kolomým s Tatrou. Šoltys dokončil etapu třináctý a Macík čtrnáctý. Celkově vede Nikolaev s Kamazem, z našich je stále nejlepší Macík na sedmé příčce.

Kategorii automobilů ve dvanácté etapě ovládl Nasser Al-Attiyah s Toyotou Hilux. Druhý dokončil peterhansel s Peugeotem 3008DKR Maxi a třetí De Villiers s další Toyotou Hilux. Peugeoty Sainze a Desprese obsadily až deváté a desáté místo.

„Celkově vzato jsme šťastní, že jsme tuto dlouho etapu dokončili. Navigace byla složitá s několika velmi obtížnými úseky. Byly tam také tratě, které se podobaly rychlostním zkouškám ve WRC a velmi pěkně se jely. Zítra bude dlouhá etapa. V roce 2015 byla tato etapa ze San Juanu a Córdoby kvůli vedru docela vyčerpávající. Mohla by to být tedy obtížný úsek. Pokusíme se udržet náš náskok a mít z etapy radost,“ řekl Peterhansel po projetí cílem dvanácté etapy.

Celkově mu patří druhé místo v průběžném pořadí za týmovým kolegou Sainzem. Al-Attiyah je na třetí příčce. Náš Martin Prokop zatím figuruje na osmé pozici, dvanáctou etapu dokončil ale až devatenáctý.

Na 32. příčce dojel Tomáš Ouředníček, jehož tým využívá jako podporu vozy z Mototechny, patřící pod křídla AAA AUTO. V průběžném pořadí patří Ouředníčkovi 35. místo.