Dakar Setkání klepe na dveře

Pátý ročník největšího setkání dakaristů a maratónských závodníků proběhne 24. března na Autodromu v Sosnové u České Lípy. Divákům se zde opět představí dakarská technika v akci.

Před pár dny dorazila dakarská technika lodí zpět na evropský kontinent, a to je ten pravý čas, kdy závodní týmy potvrzují svou účast na dalším ročníku Dakar Setkání na Autodromu v Sosnové u České Lípy. Letos zde proběhne už pátý ročník ve Střední Evropě největšího setkání závodníků z Dakaru, Africa ECO race a dalších maratónských soutěží.

Na Autodromu Sosnová u České Lípy se během akce představí přední české a i zahraniční týmy s technikou, kterou není možné v akci vidět nikde jinde v takovém množství. Diváci mohou pravidelně obdivovat brutální výkon dakarských kamionů, kterých se letos do Sosnové sjede znovu více než v předchozích letech. K vidění budou mimo jiné špičkové týmy Tatra Buggyra Racing, Big Shock Racing a MKR Racing, které předvedou své kamiony na trati i v servisním zázemí.

universal300x250

Intenzivní jednání probíhají i s dalšími českými i zahraničními týmy a jezdci. Moderní dakarskou techniku i letos doplní historické kamiony Tatra a LIAZ, které zdolávaly dakarskou poušť v osmdesátých a devadesátých letech.

Uvidíme i závodníky z Africa ECO Race a velmi úspěšného závodníka této série Tomáška Tomečka s jeho Tatrou. I závodníků z Africa ECO Race by do Sosnové mělo dorazit více z různých kategorií. Offroadové závodní automobily, motocykly, závodní trucky a čtyřkolky se budou po trati Autodromu Sosnová prohánět na asfaltové i offroadové části, kde diváci uvidí techniku v náročném terénu i na atraktivních skocích.

Během celodenního programu se představí nejen dakarská technika, ale na trati budou moci diváci sledovat i další offroadové závodníky s automobily, motocykly a čtyřkolkami. K těm patří i juniorští závodníci, z nichž možná vyrostou další dakaristé.

Malé i velké návštěvníky určitě potěší přehlídka a závod RC modelů dakarských kamionů, které jsou dokonalou zmenšeninou dakarských obrů. Pořadatelé navíc stále jednají s několika významnými zahraničními týmy, a pokud některý z nich potvrdí svou účast, budeme vás informovat.