Další double pro škodovku

Britskou rallye v rámci třídy WRC2 ovládl tým Škoda Motorsport s vozy Škoda Fabia R5. Celkové vítězství bral Ogier s Fiestou WRC.

Juniorská posádka Kalle Rovanperä se spolujezdcem Jonnem Halttunenem (FIN/FIN) zvítězila v kategorii WRC2 na britské rallye ve Walesu stylem start-cíl. Tradiční britská soutěž je jedenáctým kolem letošní sezóny mistrovství světa a typické jsou pro ní náročné podmínky, plynoucí z měnícího se počasí.

Druhým místem zajistili jejich týmoví kolegové Pontus Tidemand/Jonas Andersson (S/S) třetí dvojité vítězství pro tým Škoda Motorsport v kategorii WRC2 v letošní sezóně. Třetí příčku vybojoval domácí Gus Greensmith s vozem Ford Fiesta R5.

Za ním dojel tovární Hyundai i20 R5 pilotovaný Finem Huttunenem, následovaný továrním Citroënem C3 R5, za jehož volantem seděl Francouz Lefebvre. Celkem bylo klasifikováno v rámci WRC2 třináct posádek ze čtrnácti, které se postavily na start rallye.

Česká značka si již po předchozí rallye v Turecku s předstihem zajistila v kategorii WRC2 čtvrtý týmový titul v řadě. O mistru světa kategorie WRC2 se pro letošní sezónu rozhodne mezi Janem Kopeckým, který plánovaně ve Walesu nenastoupil, a jeho týmovým kolegou Pontusem Tidemandem.

Celkové prvenství si připsal Sébastien Ogier s Fordem Fiesta WRC. Druhé a třetí místo vybojovaly Toyoty Yaris WRC, za jejichž volanty seděli piloti Jari-Matti Latvala a Esapekka Lappi. Japonské toyoty tak opět ukázaly svou rychlost, i když to tentokrát na vítězství nestačilo.