Do uzávěrky přihlášek na Rally Bohemia zbývají už jen dny

Už jen několik dní zbývá do uzávěrky přihlášek ke všem částem 46. Rally Bohemia. Seznamy přihlášených posádek již nyní obsahují zajímavá jména, včetně továrního jezde Škoda Jana Kopeckého.

Do Mistrovství ČR v rallye bylo k pondělí 24. 6. přihlášeno již téměř padesát posádek. Seznamu přihlášených vévodí úřadující mistr světa kategorie WRC2 Jan Kopecký z domácího mladoboleslavského továrního týmu Škoda Motorsport. Fanoušci budou jistě netrpělivě očekávat, zda-li ke Kopeckému přibude ještě další jezdec továrního týmu.

Za Janem Kopeckým je už přihlášena kompletní česká špička reprezentovaná především Václavem Pechem, Filipem Marešem, Janem Černým, Janem Dohnalem, Miroslavem Jakešem a Vojtěchem Štajfem. Zpestřením bude start Nora Stiana Brøderuda na Škodě Fabia R5 a určitě také dravého Jiřího Kalisty s Mitsubishi. K velké radosti všech se opět přihlásil domácí Štěpán Vojtěch, který po loňském startu s moderní Škodou Fabia R5 letos opět vsadí na svůj výrazně starší, ale divácky stále velice atraktivní Peugeot 206 WRC!

universal300x250

Seznam přihlášených MČR v rallye historických automobilů již nyní obsahuje pěkných 24 posádek. Nechybí největší favorit letošního mistrovství Vlastimil Neumann na Fordu Escort RS Cosworth, zrychlující Libor Kotrmon na stejném vozidle, ani loňský vítěz Rally Bohemia Historic Jindřich Štolfa, který je ale tentokrát přihlášen se Škodou 130L.

Účastníci MČR v rallye a MČR v rallye historických automobilů absolvují 551 km trati, z čehož přes 160 km tvoří ostré měřené úseky rozdělené do 20 RZ. Letošní Rally Bohemia využívá převážně zcela nových tratí rychlostních zkoušek. Uzávěrka přihlášek je v neděli 30. 6. ve 20:00 hodin.

Nedílnou součástí Rally Bohemia je i exhibiční Rally Legend, při které se posádkám neměří časy, zato ovšem nabízí pěknou přehlídku historických automobilů. Jednoznačně největší legendou mezi devatenácti doposavad přihlášenými legendami je unikátní Škoda 200RS Stanislava Kafky – vůz, který je pupeční šňůrou spjat i s počátkem historie Rally Bohemia, resp. dříve Rally Škoda.

Za povšimnutí stojí i Fiat 124 Abarth Rally rodinné posádky Šipkových. Rally Legend má na programu 412 km trati, z toho 123 km neměřených rychlostních zkoušek na 16 úsecích. Uzávěrka přihlášek do Rally Legend je taktéž v neděli 30. 6. ve 20:00 hod.

Program Rally Bohemia začne Autogramiádou předních posádek v mladoboleslavském Bondy centru ve čtvrtek 11. 7. od 19:00 hod. V pátek 12. 7. bude mít rallye na programu shakedown a v podvečer RZ Scala Gladitor Sosnová, což je paralelní rychlostní zkouška na Autodromu Sosnová u České Lípy. Po absolvování náročné sobotní i nedělní etapy uvítáme úspěšné posádky všech částí Rally Bohemia na cílové rampě na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. Série cílových ceremoniálů a předávání cen vítězným posádkám zde začne v neděli 14. 7. před 14. hodinou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.