Domácí šampionát má za sebou první polovinu, náročnou Rally Hustopeče

Jihomoravská Agrotec Petronas Rally Hustopeče se i ve svém 17. ročníku nesla ve znamení dvou tradičních extrémů – horkého počasí a náročných šotolinových tratí. S tím vším si na úzkých stezkách mezi vinicemi nejlépe poradila posádka domácího Agrotec Škoda Rally Teamu Jan Kopecký – Jan Hloušek. Za volantem vozu Škoda Fabia Rally2 evo předváděla tato dvojice dealerského týmu opět vyrovnané souboje s Václavem Pechem. Vítězstvím v Hustopečích Jan Kopecký navýšil svůj náskok v průběžném hodnocení českého rallyového šampionátu, kde usiluje o devátý titul.

Pobyt v sauně s oblečenou závodní kombinézou? I to byla v letošním roce u některých posádek součást přípravy na Rally Hustopeče, která dokáže účastníky často potrápit extrémními teplotami. A protože i v letošním roce zažívala tradiční rallye mezi vinohrady typicky letní počasí, teplota v kabinách soutěžních speciálů snadno atakovala teplotu blížící se šedesáti stupňům Celsia. Horko ovšem bylo i při pohledu na časy v jednotlivých rychlostních zkouškách. Jan Kopecký se totiž hned od začátku přetahoval o první místo s Václavem Pechem, často rozdílem desetiny sekundy.

Kopecký byl nejrychlejší na šesti testech, Pech na pěti. Po dvou dnech a více jak 146 ostrých kilometrech se nakonec radoval Jan Kopecký, který na svého soupeře najel 6,3 sekundy. I tentokrát přiznal, že soutěž musel od startu až do cíle projet naplno a vyvarovat se i sebemenší chybě nebo zaváhání.

Na tratích v okolí Hustopečí, které se v letošním roce dočkaly největšího počtu šotolinových úseků v sedmnáctileté historii této soutěže, se v dobrém světle předvedli i piloti dalších dealerských týmů Škoda. Nejenže mladíci znovu ukázali spolehlivost, vyrovnanost a schopnost dokončit soutěž, ale postupně přidávají i rychlost. To platí zejména o celkově třetím Filipu Marešovi z mladoboleslavské stáje Laureta Auto Škoda Team.

Dominik Stříteský z ACA Škoda Vančík Motorsport týmu se i přes půlminutovou penalizaci za kontakt s retardérem dokázal propracovat na konečné čtvrté místo. Adam Březík ze zlínského Samohýl Škoda Teamu doplatil na defekt pneumatiky první den a technické problémy druhý den, takže do cíle dojel na 17. místě. Všechny Škoda dealerské týmy se nyní soustředí na Rally Bohemia, která je na programu ve dnech 8. až 10. července v Mladé Boleslavi a okolí.

Konečné výsledky 17. Agrotec Petronas Rally Hustopeče
1. Jan Kopecký/Jan Hloušek (Agrotec Škoda Rally Team/Škoda Fabia Rally2 evo) 1:18:12,4
2. Václav Pech/Petr Uhel (EuroOil Team/Ford Focus RS WRC 06) +6,3
3. Filip Mareš/Radovan Bucha (Laureta Auto Škoda Team/Škoda Fabia Rally2 evo) +11,5
4. Dominik Stříteský/Jiří Hovorka (ACA Vančík Škoda/Škoda Fabia Rally2) +2:05,5
5. Grzegorz Grzyb/Tomasz Borko (Rufa Motorsport/Škoda Fabia Rally2 evo) +2:27,4
6. Jaroslav Melichárek/Erik Melichárek (Melico Team/Ford Fiesta RS WRC) +3:40
7. Martin Vlček/Alexandra Skripová (Kowax 2BRally Racing/Hyundai i20 N Rally2) +4:05,7
8. Věroslav Cvrček/Ondřej Šálek (Kontakt Škoda Team/Škoda Fabia Rally2 evo) +4:42,7
9. Karel Trojan jun./Karel Chlup (Korno Motorsport/Škoda Fabia Rally2) +5:38,2
10. Tomáš Kurka/Kateřina Janovská (Kurka Racing/Mini John Cooper Works WRC) +5:55,5