DS Techeetah představuje vůz DS E-Tense FE20

Tým DS Techeetah, vítěz mistrovství ABB FIA Formula E, odhalil dnes svůj vůz pro 6. sezónu. Nový monopost DS E-Tense FE20 vyjede do sezony 2019/2020.

V sezóně 2019/2020 je sportovní vzhled černozlatého provedení karoserie posílen o černozlatý motiv elegantně umístěný na několika místech automobilu. Vítěznou technologii připomene rovněž vavřínový věnec na každém monopostu a vůz vládnoucího dvojnásobného šampiona Formule E Jean-Érica Vergneho bude ozdoben dvěma zlatými hvězdami oslavujícími jeho dva tituly v kategorii pilotů.

Vůz DS E-Tense FE20 v úpravě, která je dílem designérského studia společnosti DS Automobiles, ztělesňuje více než kdykoliv předtím výkonnost. Z technického hlediska je DS E-Tense FE20 výsledkem práce vývojářů vycházející z vlastností dvojnásobného šampiona, modelu DS E-Tense FE19.

universal300x250

Xavier Mestelan Pinon, ředitel divize DS Performance k tomu říká: „Tým využil zkušeností, díky nimž jsme vyhráli oba tituly, pro další rozvoj potenciálu vozu. Naši inženýři optimalizovali většinu prvků, aniž by monopost výrazně předělávali. Došlo k úpravě motoru, měniče a rozdělovací převodovky, ale největší změnou prošly vestavěné systémy. Celé toto ambiciózní výzkumné a vývojové úsilí si klade za cíl nabídnout pilotům auto, s nímž budou moci bojovat o vítězství a obhajobu titulů v nadcházející sezóně, která začíná 22. listopadu v Rijádu.“

Keith Smout, obchodní ředitel týmu DS Techeetah doplnil: „DS E-Tense FE20 představuje novou verzi našeho vítězného vozu. Chtěli jsme zůstat věrni minulosti a náš úspěch oslavit a uctít tím, že zachováme ikonické černozlaté provedení. Při pozorném pohledu vám neunikne, že motiv vychází z našeho loga gepardí hlavy, což je připomínkou našich akcí na podporu nadace The Big Cat Sanctuary, která usiluje o záchranu gepardů a dalších velkých kočkovitých šelem. Toto téma, které je blízké našim srdcím, je dnes naléhavější než kdy jindy.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.