Dva vítězové Rallye Dakar přijedou do Sosnové

Celkem osmkrát se postavily na stupně vítězů Rallye Dakar dvě legendy, které přijedou 24. března do Sosnové. Dvojnásobný absolutní vítěz Jean-Louis Schlesser a Karel Loprais, který ovládl kategorii kamionů s Tatrou. Ale chybět by neměl ani Jiří Moskal, jenž jako první Čech vedl kamion v této náročné rallye. I tento historický LIAZ by se měl v Sosnové opět ukázat.

Popularita Rallye Dakar a dalších maratonských rallye, jako je například Africa ECO Race, má v České republice jasného jmenovatele a tím jsou historické úspěchy legendárních kamionů LIAZ a TATRA. Právě s Tatrou závodil nejslavnější český dakarský závodník a dnes již legenda motorsportu Karel Loprais. Ten v těchto dnech oslavil sedmdesáté narozeniny. Na blížící se Dakar Setkání dorazí osobně a k vidění bude také jeho vítězná Tatra Puma, ale i další vozy Tatra 815 4×4 a Tatra 6×6 s nimiž Karel Loprais šířil věhlas kopřivnické automobilky.

Velkou ctí bude při této slavnostní příležitosti přivítat zahraniční dakarskou legendu, jíž je dvojnásobný absolutní vítěz Rallye Dakar, Francouz Jean-Louis Schlesser, který slavnou Rally Paříž – Dakar vyhrál v letech 1999 a 2000. Příznivci nejnáročnější dálkové rallye si jistě vzpomenou na jeho modrou buginu vlastní konstrukce.

universal300x250

Schlesser zakotvil v pozici ředitele konkurenční Africa ECO Racea Eco Race, která se jede ve stopách původní Rallye Dakar, zatímco soutěž s tímto názvem se přestěhovala do Jižní Ameriky. Dakarské vítězství má na svém kontě i Tomáš Tomeček, vítěz Rally Granada – Dakar 1995, coby navigátor Karla Lopraise a také trojnásobný vítěz Africa Eco Race (2011-12 a 2014). Ani Tomeček nebude chybět.

Mezi diváky a v servisním zázemí se bude pohybovat také další vítěz Rallye Dakar, kterým je nestor dálkových soutěží Josef Kalina. Ve výčtu legendárních dakarských závodníků, kteří budou k vidění například i na autogramiádě, nesmí chybět ani Jiří Moskal, který si z Rallye Dakar odvezl mimo jiné i druhé místo v kategorii kamionů.

Dakar setkání se koná v neděli 24. března 2019 od 9 hodin a diváci uvidí špičkové české i zahraniční týmy s technikou v akci na trati autodromu. Prohlédnout si dakarské speciály z blízka bude možné v servisním zázemí i na trati. Za všechny účastníky jmenujme například špičkové české týmy Big Shock Racing s kamionem LIAZ, Tatra Buggyra Racing, MKR Racing s kamiony Renault, Tomáše Ouředníčka s Hummerem, motocyklový tým MRG a další závodníky s kamiony, terénními vozy, motocykly a čtyřkolkami, kteří se účastní anebo účastnili offroadových a maratónských soutěží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.