Dvě kolize zkomplikovaly I.S.R. Racingu závodní víkend v Mostě

Druhý podnik ADAC GT Masters na okruhu v Mostě (CZE) byl pro I.S.R. Racing náročnější, než tým očekával. Domácí fanoušky chtěli všichni v týmu jistě potěšit lepším umístěním.

Český tým jede v nabité německé sérii GT vozů svou druhou kompletní sezónu. Jeho piloti Filip Salaquarda (CZE) a Frank Stippler (GER) měli na domácí trati za volantem Audi R8 LMS startovní číslo 33 plné ruce práce, aby navázali na loňské páté místo. Před domácím publikem se přitom tým chtěl jistě blízknout alespoň umístěním na stupních vítězů.

Jako obvykle byly i v Mostě rozdíly velice malé, Filip Salaquarda zajel v první kvalifikaci čas 1:31,411, který znamenal 17. místo pouhé 0,2 sekundy za Top10. Také nedělní kvalifikace byla napínavá, Frank Stippler si připsal čas 1:31,267, což stačilo na 11. místo a pro I.S.R. Racing to bylo slušné zlepšení.

universal300x250

Salaquardova strategie pro první závod byla založena na získání co nejvíce ztracených míst a díky velice efektivnímu výkonu se mu dařilo prodírat se polem vozů vpřed. Ve druhé části závodu ovšem Stippler obdržel od komisařů penalizaci v podobě průjezdu boxovou uličkou za kontakt s Audi R8 LMS startovní číslo 25 Christophera Hasse a to I.S.R. Racing odsunulo na konečné 22. místo.

Touhu po odvetě ve druhém závodě předčasně ukončil kontakt s Audi R8 LMS startovní číslo 26 a startovní číslo 4 v první zatáčce. Jeho výsledkem byl defekt a poškozený podběh. Stippler tak musel odstoupit.

„Pochopitelně to nebyl víkend, jaký jsme si představovali. Náš výkon byl ovlivněn dvěma událostmi, které nám nedovolily ukázat náš potenciál. Jsme zklamaní, že se nám nepodařilo podporu fanoušků proměnit v dobrý výsledek. Měli jsme na to, abychom v obou závodech skončili v TOP10. Nyní se budeme soustředit na další podnik a budeme doufat, že se nám problémy vyhnou,“ řekl Igor Salaquarda, majitel týmu I.S.R. Racing.

Třetí podnik sezóny 2019 I.S.R. Racing čeká 7.-9. června na Red Bull Ringu v Rakousku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.