Finskou rallye ve WRC2 vyhrál soukromník Pietarinen

Domácí jezdec Eerik Pietarinen s privátně nasazeným vozem Škoda Fabia R5 vypálil rybník všem soupeřům, včetně jezdců továrního týmu Škoda Motorsport. Dosáhl tak svého nejcennějšího vítězství ve své dosavadní závodní kariéře.

Během závěrečné části třídenní NESTE Rally Finland působil teprve sedmnáctiletý jezdec týmu Škoda Motorsport Kalle Rovanperä (FIN) se spolujezdcem Jonnem Halttunenem (FIN) jako suverénní vítěz kategorie WRC2. V sobotu během předposlední rychlostní zkoušky dne ale zlomil o kámen při brzdění zavěšení levého předního kola.

Po opravě přímo na trati stihla mladá posádka ještě dojet na čtvrtém místě. Při fascinujícím dohánění času vyhráli v kategorii WRC2 během nedělního dne všechny rychlostní zkoušky, na stupně vítězů jim ale nakonec chybělo 1,9 sekundy.

[the_ad_group id=“21″]

Rovanperovi týmoví kolegové Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn (N/N) museli po sobotní nehodě odstoupit, působivým výkonem nakonec v kategorii WRC2 NESTE Rally Finland zvítězila domácí posádka Eerik Pietarinen/Juhana Raitanen (FIN/FIN) s privátně nasazeným vozem Škoda Fabia R5.

Tato domácí posádka tak dosáhla dosud svého největšího úspěchu v závodní kariéře. Kategorie WRC2 tak navíc po dlouhé době získala vítěze z řad soukromníků, kteří to mají v boji s továrními vozy vždy velice těžké.