Hyundai Motorsport chystá speciál na elektrický pohon

Další automobilkou, která se rozhodla postavit závodní elektromobil, je Hyundai. Tovární závodní tým Hyundai Motorsport se již pustil do díla, které světu poprvé představí v září na autosalonu ve Frankfurtu. Mělo by jít o vůz pro okruhový šampionát TCR.

Společnost Hyundai Motorsport zahájila práci na svém vůbec prvním elektrickém závodním voze. Auto, které bylo navrženo a vyrobeno v sídle společnosti v německém Alzenau, bude poprvé představeno na novinářském dni mezinárodního autosalonu ve Frankfurtu. Ten se koná již v září.

V prohlášení automobilky doslova stojí: „Motorsport se posouvá směrem k hybridní technologii a elektrizaci a v posledních letech se také pustil do nového teritoria zavedením elektrických a hybridních sérií a předpisů. Tato vzrušující nová kapitola slibuje představení mimořádných schopností automobilky Hyundai, jejích ekologických a technologických kladů a neochvějné vášně pro motoristický sport.“

universal300x250

Tak teď už alespoň víme, co je pro Hyundai vzrušující a jak si představuje vášeň pro motoristický sport. Kdyby se konaly závody vysavačů… No dobrá, elektromobilita tu zkrátka je, i když doslova vynucená nesmyslnými předpisy EU, ale elektromobil na závodní tratě podle nás prostě nepatří! Ať už má zrychlení jakékoli – závoďák má být nejen vidět, ale i slyšet, na zvukovém projevu totiž stojí podstatná část adrenalinu, jíž si užívají nejen jezdci, ale i diváci!

Některé automobilky jsou ale nesmysly z pera Evropské unie tak zblblé, že se rozhodly cpát elektromotory všude. Nezbývá než doufat, že se cesta totální elektrifikace co nejdříve ukáže jako totální nesmysl, respektive že to dojde i těm, co to nyní nevidí. Zatímco v běžném provozu mohou být elektromobily jednou z několika cest do budoucna, v motorsportu by dostávat prostor prostě neměly. Hyundai to ale vidí jinak, stejně jako třeba Volkswagen nebo Peugeot, který se myšlenkou závodního elektromobilu již dříve zabýval, ale na rozdíl od VW myšlenku nedotáhl do konce.

To ale chce Hyundai dokázat. Nakonec to potvrzují i slova ředitele týmu Hyundai Motorsport. Andrea Adamo totiž řekl: „Hyundai Motorsport vstupuje do nové éry. Po mnoho měsíců náš tým v Alzenau tvrdě pracuje na vzrušujícím elektrickém vozidle a brzy se budeme moci podělit o plody těchto prací. Bude novou kapitolou pro naši společnost, přirozeným rozšířením našich motoristických aktivit, kapitolou, která úzce souvisí se současnými trendy a inovacemi v širším automobilovém průmyslu. Už není třeba čekat déle, vše bude odhaleno na IAA ve Frankfurtu brzy v září.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.