I.S.R. Racing měl stupně vítězů na dosah

Vynikající výkon a čtvrté místo pouhé 0,4 sekundy od umístění na stupních vítězů, tak skončil závodní víkend I.S.R. Racingu na německém Sachsenringu při závěrečném podniku ADAC GT Masters 2019.

Český tým vedený Igorem Salaquardou v posledním závodě zopakoval dobrý víkend z Hockenheimu a Filip Salaquarda (CZE) a Frank Stippler (GER) dosáhli na svůj nejlepší výsledek letošní sezóny. Stejně jako v předchozích závodech startovali s Audi R8 LMS.

Volné tréninky provázel déšť, ale výkonnost týmu byla velice zajímavá od samého začátku a dosažené časy stačily na umístění mezi nejlepšími deseti. V sobotu v první kvalifikaci se Filipu Salaquardovi kvůli silnému provozu na trati nepodařilo zajet čisté kolo a čas 1:22,159 stačil až na 17. místo. Nedělní druhá kvalifikace byla zajímavější, Frank Stippler našel dobrý rytmus a s časem 1:18,340 mu patřilo páté místo a třetí řada na startovním roštu, stejně jako na Hockenheimu.

universal300x250

Po penalizaci za předjížděcí manévr na konci první kvalifikace byl Filip Salaquarda nucen startovat ze 20. místa. Po startu se vyhnul všem kontaktům a nebezpečným situacím a snažil se najít svůj rytmus. Kvůli špatným možnostem k předjíždění na Sachsenringu vsadil tým na strategii. Nechal českého pilota ve voze až do poslední možné chvíle a to mu dovolilo jet naplno. Tento tah se vyplatil a Frank Stippler se do závodu vrátil na dohled TOP10. Díky několika parádním předjížděcím manévrům v závěru závodu se dostal až na 9. místo a završil tak napínavou stíhací jízdu.

Druhý závod byl rovněž zajímavý. Frank Stippler výborně odstartoval a posunul se až na 3. místo. Držel rychlé tempo, ale zároveň byl ohleduplný k pneumatikám, aby Filipu Salaquardovi pro druhý stint předal auto v konkurenceschopném stavu. Ten sice po návratu na trať jedno místo ztratil, ale až do konce závodu útočil na konkurenční Audi R8 LMS Maxe Hofera. Filip Salaquarda nakonec projel cílem jako čtvrtý, což je nejlepší výsledek týmu v sezóně 2019.

„Uplynulý víkend potvrdil náš potenciál. Na Hockenheimu jsme ukázali, že máme rychlost bojovat o nejvyšší příčky a výkony Filipa a Franka na Sachsenringu byly opět výborné. Jsme za takový závěr sezony rádi, měli jsme stupně vítězů na dosah a předvedli jsme rychlost a vyrovnanost. Naše tempo bylo velice dobré a auto bylo v kvalifikaci hodně rychlé. V úvodu sezóny jsme zaplatili daň za některé incidenty, a to nám zabránilo dostat, co jsme mohli mít. V následujících měsících detailně zanalyzujeme naši sezónu 2019, abychom mohli brzy oznámit náš program pro příští rok,“ prohlásil po závodu Igor Salaquarda, majitel I.S.R. Racingu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.