I.S.R. Racing míří na Hockenheim k poslednímu podniku ADAC GT Masters 2018

I.S.R. Racing se o nadcházejícím víkendu opět objeví na trati v německém Hockenheimu při posledním podniku ADAC GT Masters 2018. Jak si při samotných závodech povede, můžete sledovat přes internet. První závod startuje v sobotu odpoledne a druhý v neděli po obědě.

Český tým se blíží do finále napínavé sezóny, v níž navzdory tomu, že byl v nabité německé sérii GT vozů nováčkem, vybojoval jedno vítězství a několik velice dobrých umístění. Na legendárním Hockenheimringu I.S.R. Racing nasadí Audi R8 LMS startovní číslo 33 s posádkou Filip Salaquarda (CZE) a Frank Stippler (GER). Oba jezdci jsou odhodláni zakončit sezónu dobrým výsledkem.

Hockenheim, jeden z nejznámějších německých okruhů, leží mezi Frankfurtem a Stuttgartem. Jeho konfigurace byla v roce 2002 změněna do současné podoby, která je se svou délkou 4574 metrů zároveň nejdelším okruhem celé sezóny.

universal300x250

Po rovince jezdci najedou do Nord Kurve a za ní brzdí do zatáčky číslo 2, obě místa jsou vhodná k předjíždění. Dlouhý rychlý úsek Parabolica vede do pomalé vracečky. Přes pasáž před Mercedes tribunou se jezdci dostanou k nejznámější části okruhu Motordrom. Ta je shodná se starým okruhem a jezdce přivede zpět na rovinku.

Program závěrečného závodního víkendu odstartují v pátek dva volné tréninky v 11:10 a 16:25. Kvalifikace pro první závod je na programu v sobotu ráno v 9:45 a závod následuje v 15:00. Druhá kvalifikace se pojede v neděli v 9:00 a zelená světla posledního závodu sezóny se rozsvítí ve 13:05.

Oba závody je možné sledovat na oficiálních stránkách série www.adac-gt-masters.com nebo na německém TV kanálu Sport 1 www.sport-1.de.

„Poslední podnik sezóny je vždy výjimečný, o to víc, když ukončuje premiérovou sezónu I.S.R. Racingu v ADAC GT Masters. Po Sachsenringu se celý tým soustředí, aby sezónu uzavřel dobrým výsledkem, ale měli bychom být mezi nejlepšími hned od začátku. O titulech ještě není rozhodnuto a řada jezdců se bude hodně snažit, aby byli na špici. Ani my se nebudeme držet zpátky a budeme se snažit z tohoto vzrušujícího víkendu vytěžit maximum hned od volného tréninku,“ řekl k blížícímu se závodnímu víkendu Igor Salaquarda, majitel I.S.R. Racingu.