I.S.R. Racing na Red Bull Ringu spokojený

Závodní víkend týmu I.S.R. Racing na Red Bull Ringu, kde startoval v rámci podniku ADAC GT Masters, byl charakterizován dvěma bodovanými výsledky. Tým je spokojen.

Český tým byl odhodlán na rakouském okruhu zajet pořádný výsledek a nasadil do závodů Audi R8 LMS startovní číslo 33 s posádkou Frank Stippler (GER) a Filip Salaquarda (CZE). Oba od volných tréninků zajížděli velice dobré časy a ukazovali, že budou patřit k nejlepším. Vše tak bylo na dobré cestě.

Avšak v první kvalifikaci měl Filip Salaquarda problémy s pneumatikami a své úsilí zakončil na 21. místě s časem 1:29,442. Druhá kvalifikace v neděli ráno Franku Stipplerovi sedla o něco lépe a zajel čas 1:29,070, který stačil na 14. místo. To není ideální výchozí pozice, ale současně může za vhodných podmínek přinést příležitosti k posunu startovním polem.

universal300x250

Piloti I.S.R. Racingu v prvním závodě předvedli skvělou stíhací jízdu, když si nejprve Salaquarda a poté Stippler výborně vedli v bojích uprostřed pole. Závod dokončili hned za TOP10 na 11. místě. Tento výsledek jim zajistil první body v letošní sezóně.

Předpoklady pro druhý závod byly dobré a Stippler od startu začal rychle a držel konstantní tempo. Tým přizpůsobil strategii, která mohla pomoci prosadit se v cíli do TOP10. Bohužel problém s pit limiterem znamenal penalizaci průjezd boxovou uličkou, který posádku českého týmu odsunul o několik pozic dozadu. Ve druhém stintu Salaquarda zajel velice dobře a cílovou pásku protnul na 13. místě. Získal tak další body.

„Určitě to byl pro nás dobrý víkend: piloti a inženýři tvrdě pracovali a to jim pomohlo jízdu od jízdy zlepšovat. Bylo zklamání, že jsme v první kvalifikaci nenaplnili očekávání a startovní pozice nám zabránila dojet závod v TOP10. Druhý závod nám trochu zkomplikovala penalizace, ale celkový výsledek je nakonec pozitivní. Pořád máme ještě nějaké rezervy, ale vracíme se domů s dvěma bodovanými výsledky a to nás motivuje do dalších závodů,“ řekl Igor Salaquarda, majitel I.S.R. Racingu.

Čtvrtý podnik sezóny 2019 I.S.R. Racing čeká 9.-11. srpna v Zandvoortu (NED).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.