I.S.R. Racing uzavře letošní sezónu ADAC GT Masters na Sachsenringu

Pár dnů po pozitivním odjezdu z Hockenheimu vyrazí I.S.R. Racing tento víkend opět na trať v rámci posledního podniku ADAC GT Masters 2019 na Sachsenringu (GER).

Český tým během sezóny zlepšoval své výsledky. Filip Salaquarda (CZE) a Frank Stippler (GER) budou chtít za volantem Audi R8 LMS navázat na dobré výsledky z Hockenheimu a zakončit sezónu mezi nejlepšími. Není to jednoduchý úkol, zejména na okruhu jako je ten nedaleko saského Hohenstein-Ernstthalu

Okruh kombinuje velice pomalé pasáže s rychlými sektory a obojí pak s prudkými stoupáními a klesáními. Startovní a cílová rovinka je celkem dlouhá a dovoluje využít větrného pytle k případnému útoku v nájezdu do první zatáčky. První sektor je poměrně technický a zatáčky navazují jedna na druhou, což vyžaduje vyvážené auto a citlivé ovládání. Po zatáčce číslo 8 se trať stává rychlejší a stoupání po zatáčce číslo 14 opět vede na hlavní rovinku 3645 metrů dlouhého okruhu.

universal300x250

Program se drží obvyklého schématu. Dva volné tréninky se jedou v pátek v 10:30 a 16:25. První kvalifikace je na programu v sobotu v 8:35, kdy nízké teploty brzy ráno mohou přinést další neznámou. První závod bude následovat ve 14:45. V neděli se pak jede podle obdobného plánu – kvalifikace v 8:35, závod ve 14:45.

Kvalifikace i oba závody závěrečného podniku sezóny 2019 bude možné sledovat živě na www.sport1.de a oficiálních stránkách šampionátu www.adac-gt-masters.de.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.