I.S.R. Racing ve Spa-Francorchamps v TOP10

Tolik očekávaná 24h ve Spa-Francorchamps přinesla českému týmu I.S.R. Racing umístění mezi nejlepší desítkou, když vůz startovní číslo 76 s oficiální podporou Audi Sportu a posádkou PierreKaffer (GER), Frank Stippler (GER) a Kelvin van der Linde (RSA) obsadil 9. místo v absolutním pořadí.

Vedle Audi R8 LMS číslo 76 I.S.R. Racing na slavném okruhu v Ardenách nasadil také vůz startovní číslo 75 s posádkou Filipe Albuquerque (POR), Filip Salaquarda (CZE) a Clemens Schmid (AUT). Obě posádky navzdory proměnlivému počasí během prvních dvou dnů závodního víkendu potvrdily skvělý cit pro okruh a motivovanost českého týmu proměnily ve velice dobré výsledky.

Po prvním volném tréninku, kde se tým soustředil na co nejlepší nastavení, zazářily oba vozy v předkvalifikaci, kdy vůz číslo 75 zajel čtvrtý nejlepší čas těsně následovaný vozem číslo 76 na pátém místě se ztrátou několika setin na sesterský vůz.

Vysoká úroveň konkurentů a neuvěřitelně malé rozestupy provázely celou kvalifikaci. Ta pokračovala ve čtvrtek večer při západu slunce a v noci. Oba vozy českého týmu skončily do 20. místa a zajistily si účast v pátečním Super polu.

Obě posádky zajely svá nejrychlejší kola v první části kvalifikace, kde prvních 36 vozů v pořadí dělila pouhá sekunda. Audi číslo 75 zajelo čas 2:18,977 a obsadilo 11. místo, vůz číslo 76 byl dvanáctý s časem 2:19,003. Mskonec jeden vůz startoval z deváté pozice a druhý z dvanáctého místa.

Závod byl jako vždy velice napínavý a většina byla odjeta na suché trati. Za volantem Audi R8 LMS číslo 75 seděl při startu Filipe Albuquerque, jel velice efektivně a držel skvělé tempo. Clemens Schmid následně udržel rychlost a zajel několik opravdu rychlých kol. Během páté hodiny závodu, kdy byl za volantem Filip Salaquarda, vyjel v zatáčce Blanchimont mimo trať, přívody vzduchu k chladičům byly ucpány spoustou trávy, motor se začal přehřívat a to znamenalo předčasný konec.

Druhé Audi R8 LMS číslo 76 nasazené I.S.R. Racingem a jedoucí s oficiální podporou Audi Sportu tak zůstalo jediným zástupcem týmu v závodě. Skvělá strategie a výborné výkony pilotů dovolily posádce získat několik pozic, vytěžit z klíčových momentů závodu, nedopustili se jediné chyby při neutralizačních fázích nebo nočním dešti.

Po 19 hodinách závodu byl vůz na pěkném 9. místě s velkým odstupem na své soupeře. Na stejném místě Pierre Kaffer také dovezl vůz do cíle.

I.S.R. Racing si nyní dá letní přestávku a na trať se jeho vozy vrátí při posledním podniku Blancpain GT Series Endurance Cupu 15.-17. září na Nürburgringu.