Jak zní Corsa-e Rally? To ani nechcete slyšet!

Je to jako ze zlého snu. Elektromobil pro rallye, to dokáže každého fanouška pořádně znechutit. Když jsme o Corse-e Rally slyšeli a psali dříve, zdaleka to ještě nebylo tak hrozné, jako nyní, když bylo zveřejněno video z testovacích jízd.

Svět se zbláznil a za vydatného jásotu Evropské komise se žene do elektrifikace, ohánějíc se zelenými řečmi – nic proti ekologii, ale proč se násilně prosazuje něco, co je v současnosti extrémně neekologické? Ano, narážíme na fakt, že většina elektrické energie pochází z uhelných elektráren, že baterie elektromobilů neumí nikdo pořádně zlikvidovat a že suroviny na jejich výrobu vozů po světě lodě produkující jedny z nejvyšších emisí na světě. O tom, že elektromobily jsou v podstatě hromada neekologických plastů nemluvě.

Korunu se tomu rozhodl nasadit Opel Motorsport, když jednoduchý ale šikovný Opel Adam Cup utnul s tím, že jej nahradí zbrusu novou Corsou-e Rally. O voze jsme psali ZDE a o chystaném „elektrošampionátu“ ZDE. Když se automobilka Opel dostala pod koncern PSA, vysvitla hvězdička naděje, je nový majitel automobilky tento nesmysl zamázne. Ale to se nestalo.

Jeden si říká, jestli to není záměr. Nástupce skvělého Peugeotu 208 R2 totiž pravověrné rallyové nadšence také zrovna neohromí: nový Peugeot 208 Rally4 totiž pohání přeplňovaný tříválec – o voze jsme psali třeba ZDE. Elektrická Corsa-e Rally ale vedle splašeného tříválce stále vypadá jako hodně špatný vtip.

Jak tento „speciál“ při jízdě „zní“, se můžete spíš jen podívat na následujícím videu. Jestli bylo záměrem znechutit fanoušky a vyhnat je od tratí, má Opel skutečně dobře našlápnuto.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.