Jan Černý chce v Hustopečích navázat na výkon ze Šumavy

Po druhém místě z Rallye Šumava se Honza Černý nemůže dočkat startu na Agrotec Petronas Rally Hustopeče, která se pojede 18. a 19. června. Spolu z Petrem Černohorským by chtěli opět bojovat o pozice na stupních vítězů.

O víkendu Jan Černý ještě závodil v rallycrossu v rakouském Greinbachu. V sobotním závodu rakouského šampionátu dokázal zvítězit. Nedělní mistrovství Zóny střední Evropy přineslo trochu náročnější konkurenci a podařilo se vybojovat druhé místo. Od úterka se ale už plně soustředí na nadcházející Hustopeče.

„S výkonem i výsledkem v Greinbachu panuje spokojenost, teď už se náš dealerský Louda Auto Škoda Racing tým naplno věnuje přípravě na další soutěž v rallye. Nechceme nic podcenit, protože výkon ze Šumavy nás hodně povzbudil. A na něj bychom chtěli navázat a zkusit najít další drobnosti, jak ještě zrychlit. Tratě v okolí Hustopečí jsou dost nevyzpytatelné a náročné se spoustou nečistot a šotolinových úseků. Já se na nich ale cítím dobře a hrozně moc se tam těším,“ prozradil jezdec.

V sezóně 2018 dojel Jan Černý v Hustopečích třetí, o rok později odstupoval v závěru soutěže z druhého místa pro poruchu převodovky. Loni pak byla soutěž zrušena kvůli Covid-19. „A ještě je jeden důvod, proč se na víkend těším. Konečně mohou ke tratím a do servisu oficiálně diváci a já se na vás strašně moc těším. Přijďte podpořit nejen nás, ale i ostatní posádky,“ zve k hustopečským tratím Jan Černý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.