Jan Černý chce ve Francii bojovat o nejvyšší pozice

Třetím podnikem Mistrovství Evropy pokračuje o tomto víkendu šampionát rallycrossu, kterého se účastní český jezdec Jan Černý. Na skvělý výsledek ze Švédska by chtěl navázat ve Francii, kde se pojede na trati v Lohéac.

Rallycross je v Lohéacu velice navštěvovaný: rekordem zde bylo 75 000 fanoušku v roce 2017 při světovém šampionátu RX. Velká návštěvnost zde není překvapením, vždyť Lohéac nabízí nejen krásnou trať, ale i fantastické automobilové muzeum, postavené v těsné blízkosti závodního okruhu. Ten tu navíc není jediný, hned vedle něj se nachází menší plně asfaltový okruh.

Kromě toho samotná obec zaujme nádherným historickým centrem. V těchto krásných starých domech, se návštěvníkům nabízí možnost velice komfortního ubytování, v interiérech, v nichž se snoubí historie s luxusem a modernou dnešní doby. Fanoušci rallycrossu tak mohou v Lohéacu prožít opravdu výjimečný víkend.

„Na této trati jsem ještě nestartoval. Zkusil jsem si ji několikrát na simulátoru, ale to má do reality stále daleko. Trať je zatím nejméně technická s velice zajímavým jokerem, který dokáže být dokonce rychlejší než normální kolo,“ hodnotil trať ve Francii Jan Černý.

Jan Černý je momentálně na čtvrtém místě v celkovém pořadí šampionátu. Navíc je zatím jediným z pilotů, který dokáže bojovat s vozy Audi z týmu Volland Racing. To nakonec dokázal v minulém kole ve Švédsku – více se dočtete ZDE.

„Chtěli bychom je potrápit také v Lohéacu, ale vzhledem k rychlosti trati, ze které budou právě Audi profitovat, to nebude vůbec lehké. Uděláme maximum, abychom se zase dostali minimálně do finále a tam už se může stát cokoli,“ představil svůj cíl Jan Černý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.