Jan Černý odstartuje letošní mistrovství Evropy v rallycrossu

Černý nejprve ladil vůz a formu v Rakousku, aby vyjel do evropského šampionátu řádně připravený. Na start se postaví už zítra ve španělské Barceloně.

V rakouském Fuglau bylo o víkendu rušno. Jan Černý se zde se svým týmem připravoval na nadcházející závod mistrovství Evropy, který se bude konat na okruhu Circuit de Catalunya u Barcelony. „Na autě jsme hodně makali, abychom ho zase posunuli o kus dál. Dnes jsme si potvrdili, že jdeme dobrou cestou a věřím, že se nám v Barceloně bude dařit o trochu lépe než loni,“ komentuje Černý.

V minulé sezóně to byl jediný odjetý závod v rámci mistrovství Evropy v rallycrossu. V tréninkách i rozjížďkách se Honzovi dařilo, ale v semifinále v joker lapu urazil kolo a přišel tak o šanci se probojovat do finále. „Letos bych svou šanci nerad promarnil, můj cíl je dostat se do finále,“ říká Černý. Jeho Škoda Citigo je kompletně připravené, tým věří v pozitivní změny díky úpravám a plně se soustředí na nadcházející závod.

Mistrovství Evropy v Barceloně výjimečně probíhá v pátek 23. a sobotu 24. července. Nově mohou diváci sledovat závod na oficiálních stránkách www.fiaworldrallycross.com v rámci předplatného na kanále RX+. Kanál nabídne bohatý obsah z celého víkendu, včetně živých vysílání, on-boardů i celého závodu. Fanoušci mají možnost si předplatit sledování jednotlivých závodů nebo celé sezóny.

„Věřím, že se nám bude dařit, jsem velmi dobře připraven. Je to trať, kde už jsem byl, po startu je jedna nová zatáčka, ale to myslím, že zvládnu,“ prohlásil Černý. Celý tým je v Barceloně už od úterý a fanoušci mohou sledovat všechny přípravy a španělské prostředí na sociálních sítích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.