Kevin Hansen evropským šampionem v rallyecrossu

Mladý Kevin Hansen dokázal, že má na start ve světovém šampionátu, když vybojoval evropský titul v rallyecrossu. Stalo se tak o uplynulém víkendu ve Španělsku, kde bylo další kolo evropského klání připojeno k závodu mistrovství světa.

Kevin Hansen, vítěz prvních tří kol letošního mistrovství Evropy v rallyecrossu, organizovaných před soubojem v Barceloně, předvedl další bezchybný výkon. Kvalifikaci zakončil v dominantním postavení a dosáhl přesvědčivých vítězství ve své semifinálové i finálové jízdě.

Hansenův nejobávanější protivník v boji o titul dojel na třetím místě a mladý Švéd tak s vozem Peugeot 208 WRX získal titul mistra Evropy v rallyecrossu pro rok 2016. Stal se dosud nejmladším mistrem tohoto evropského šampionátu.

„Získat titul je neskutečné! Vyrůstal jsem v padocích mistrovství Evropy v rallyecrossu, a toto je něco, o čem jsem od dětství snil. Tento sen se nedal naplnit lepším způsobem, než vyhrát všechny dosavadní závody. Třešničkou na dortu je fakt, že jsem nejmladším mistrem. Dosud mi to ještě úplně nedošlo, ale i tak se pokusím v posledním kole přidat páté vítězství. Budu tam pod tlakem ale můžete si být jisti, že ze sebe vydám to nejlepší,“ řekl Kevin Hansen po závodu.

Poslední kolo mistrovství Evropy v rallyecrossu se odehraje 1. – 2. října v Lotyšsku. Závod v Rize je stejně jako předchozí evropská klání přidružen ke světovému šampionátu.