Kopecký vyhrál Rally Bohemia a získal mistrovský titul

Tovární posádka Škody Motorsport ve složení Jan Kopecký – Pavel Dresler obhájila titul mistra České republiky v automobilových soutěžích rallye. Podařilo se jí to stylově vítězstvím na Rally Bohemia, což je pro mladoboleslavskou značku domácí soutěž.

Ano, opět to dokázali: vítězstvím na Rally Bohemia si Jan Kopecký se svým spolujezdcem Pavlem Dreslerem (CZ/CZ) s vozem Škoda Fabia R5 opět s předstihem zajistili zisk titulu mistrů České republiky. Do konce sezóny přitom chybějí ještě dvě soutěže.

Kopecký je nyní již šestinásobným držitelem titulu mistra republiky, z nichž pět vybojoval se svým současným spolujezdcem Dreslerem. Vítězné tažení této posádky sezónou 2018 pokračuje, protože kromě pěti triumfů v národním šampionátu vybojovala ještě tři prvenství v soutěžích mistrovství světa (kategorie WRC2).

Česká posádka nebyla v mistrovství republiky spolu se svým vozem Škoda Fabia R5 poražena během posledních 21 odjetých soutěží – to znamená od své prvního účinkování s nově homologovaným vozem na Rally Šumava Klatovy v dubnu 2015. Nutno poznamenat, že od továrního týmu disponujícího špičkovou technikou se vítězství očekávají, nicméně i tak jde o pěknou řádku prvenství, která potvrzují spolehlivost soutěžního vozu Škoda Fabia R5.

O zisku titulu rozhodla poslední soutěž, jíž byla Rally Bohemia, kde Kopecký s Dreslerem opět brali prvenství. Juniorská posádka Škoda ve složení Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn (N/N) dojela v Rally Bohemia na třetím místě, zatímco jejich týmoví kolegové Juuso Nordgren/Tapio Suominen (FIN/FIN) během svého učení na asfaltovém povrchu skončili osmí.

Druhou příčku vybojoval na bohemce Václav Pech s Petrem Uhlem a vozem Ford Fiesta R5. Čtvrté místo bral Vojtěch Štajf se soukromou Fabií R5 a pátý dojel Filip Mareš se stejným vozem. Šestý Jan Černý pilotuje Ford Fiesta R5, stejně jako Roman Odložilík na sedmém místě. Osmá příčka patří posádce Vojtěch Štěpán – Michal Ernst se Škodou Fabia R5.

Populární třídu 6 ovládl Rakušan Julian Wagner s Peugeotem 208 R2, před Talašem a Simonem Wagnerem na identických vozech. Stejné pořadí bylo i ve značkovém poháru Peugeot. Nejrychlejším vozem jiné značky byl až šestý Opel Adam R2 pilotovaný Andrejem Barčákem.

Pikes Peak: Volkswagen stanovil nový rekord!