Martin Koči a Gekon Racing šestí na Monte

Gekon Racing má už za sebou letošní debut. Na slavné Rallye Monte Carlo startoval s jejich vozem Citroën DS3 R3T košický jezdec Martin Koči. Ten obsadil šestou příčku v hodnocení WRC3.

Jezdec stáje Styllex Motorsport v Monte Carlu startoval už loni a mohl využít získaných zkušeností. Bohužel hned v cíli úvodního měřeného testu, který se jel za tmy, bylo vše jinak. Kočiho s Kostkou postihl defekt pneumatiky a posádka dorazila do cíle se ztrátou 3,5 minuty na nejrychlejšího jezdce této kategorie.

„Vůbec netuším, co defekt způsobilo. Byla to obrovská smůla, ale podobnými smolaři jsme nebyli sami,“ vrací se ke smolnému momentu košický jezdec. Výsledky druhé noční zkoušky ale hovoří ve prospěch slovensko-české posádky, která zajela třetí čas.

A v trendu posunu výsledkovou listinou pokračovala i v dalších testech druhého dne. Na jeho konci díky dvěma druhým a jednomu třetímu času figurovali už na páté příčce WRC3. A po dopolední sekci třetího dne na tom byli ještě lépe, po RZ3 jim patřila bronzová příčka.

[the_ad_group id=“21″]

Bohužel v průběhu druhého průjezdu nejdelší zkoušky soutěže (51,55 km) je zradila technika a slovensko-česká dvojice nabrala v odpoledních zkouškách celkovou ztrátu kolem čtrnácti minut. V závěrečné etapě sice Koči s Kostkou přidali dva druhé a jeden třetí čas, ale na lepší než šestou příčku už pomýšlet nemohli.

„Bohužel i takové smolné závody vás mohou potkat. Někdy to tak prostě je. Doufám, že jsme si v Monte vybrali všechnu letošní smůlu. Určitě nás to mrzí, protože nás konkurence nepřekvapila. Veiby i další jezdci s „er-dvojkami“ jeli rychle, ale ne tak, že by se s nimi nedalo bojovat. Když jsme však hned v úvodu tolik ztratili, nemělo cenu závod hrotit a jet na zrádné trati na limitu většího poškození auta, třeba kvůli havárii, jako celá řada účastníků,“ okomentoval monacký start Martin Koči.

„Celkově Monte nabídlo parádní i smolné momenty. Martin s Lukášem se neuvěřitelnou stíhací jízdou posunuli z konce výsledkové listiny až na třetí místo WRC3. Také v poslední etapě figurovali vždy mezi nejrychlejšími. Proto je obrovská škoda technického problému, který „dé-es-trojku“ postihl,“ říká šéf Gekon Racingu Tomáš Pletka.

„Gekon Racing nyní čeká zásadní repase, použitelné komponenty budou přestavěny do nové karosérie, kterou disponujeme. Tato současná zůstane jako náhradní pro případ jakékoli havárie. A nový vůz si tandem Koči – Kostka vyzkouší nejen na Rally Šumava, ale hlavně následně na prvním podniku JWRC v Portugalsku,“ doplnil Pletka.

Mohlo by vás zajímat

Gekon Racing se vrací do světového šampionátu
Gekon Racing se vrací do světového šampionátu
Monte Carlo: Peugeot spokojen
Monte Carlo: Peugeot spokojen
84. Rallye Monte Carlo pro Volkswagen
84. Rallye Monte Carlo pro Volkswagen