Mise splněna: Rovanperä vybojoval titul ve WRC2 Pro

Posádka vozu Škoda Fabia R5 evo ve složení Kalle Rovanperä a Jonne Halttunen (FIN/FIN) vyhrála v kategorii WRC2 Pro britskou rallye, a tím, dvě kola před koncem mistrovství světa získal titul šampiona v kategorii WRC2 Pro.

Kalle Rovanperä a Jonne Halttunen s vozem Škoda Fabia R5 evo od startu dominovali na britské rallye ve Walesu kategorii WRC2 Pro. Pouze defekt, který je potkal na předposlední páteční rychlostní zkoušce, je na krátkou dobu odsunul na druhou pozici. Hned v sobotu ale vybojovali vedení zpět a udrželi jej až do cíle.

Pro finskou posádku to bylo po soutěžích v Chile, Portugalsku, na italské Sardinii a ve Finsku již páté vítězství v letošní sezóně. To znamená, že na zbývajících soutěžích ve Španělsku a v Austrálii je ve vedení v hodnocení jezdců v kategorii WRC2 Pro již nemůže nikdo předstihnout. Titul mezi jezdci tak opět získala tovární posádka Škoda Motorsport.

I přes defekt a převrácení přes střechu přijela posádka Jan Kopecký se spolujezdcem Janem Hlouškem na druhém místě v kategorii WRC2 Pro, což týmu pomohlo zvýšit vedení v mistrovství světa v hodnocení značek. Na posledních pěti nedělních rychlostních zkouškách s celkovou délkou 38,42 km dovezly obě posádky své speciály Fabia R5 evo na stupně vítězů v Llandudnu.

„Dnešek je pro všechny z nás skvělý den. Musím poděkovat Kallemu i Jonnemu, stejně jako oběma Janům a celému týmu včetně inženýrů a mechaniků a všem, kteří se na tomto úspěchu nějakým způsobem podíleli. Jsem moc rád, že se nám tato náročná soutěž podařila dokončit s takovým úspěchem a že naše Škoda Fabia R5 evo podala výkon bez jediného slabého místa,“ řekl šéf Škoda Motorsport Michal Hrabánek.

Celkové pořadí na britské rallye 2019 (WRC2 Pro/WRC2)