Na Setkání mistrů by měl stačit antigenní test

I přes složitou situaci při organizování hromadných sportovních akcí se přípravy na Global Assistance Setkání mistrů letos nezastavily a vše pokračuje plným tempem.

Už méně než dva týdny zbývají do jubilejního dvacátého Global Assistance Setkání mistrů, které se na Autodromu v Sosnové u České Lípy odehraje 19. a 20. listopadu a změří při něm síly špičkoví motorističtí závodníci z rallye, autokrosu a rallycrossu. I když v současnosti opět hrozí zpřísňování opatření při organizaci hromadných sportovních a společenských akcí kvůli zvyšujícím se číslům nakažených koronavirem, tak Global Assistance Setkání mistrů proběhne ještě za stávajících volnějších podmínek. Podle pořadatelů dojde ke zpřísnění až v dalším týdnu po Setkání mistrů. Znamená to, že k návštěvě této sportovní akce bude plně dostačovat stejné potvrzení, jako v dnešní době stačí například k návštěvě běžné restaurace.

Všichni návštěvníci se tak budou muset prokázat buď dokončeným očkováním pomocí certifikátu anebo aplikace Tečka, dokladem o nedávném prodělání nemoci dle aktuálně platných podmínek nebo výsledkem antigenního či PCR testu. Pokud by někdo neměl tato oprávnění k dispozici či se nestihl otestovat předem, tak jednoduchý antigenní test bude možné provést i na vstupu do areálu Autodromu v Sosnové a bude zpoplatněn částkou 200,- Kč.

Díky těmto opatřením bude možné nevšední motoristickou akci uspořádat i s diváky v zázemí autodromu či na tribunách a ochozech. V loňském roce bylo Global Assistance Setkání mistrů jednou z mála motoristických akcí, která se na závěr roku uskutečnila i za nepříznivé epidemické situace, i když bohužel bez přítomnosti diváků, zato s přímým přenosem z celého závodního dne.

V letošním roce se velmi dobře vyvíjí seznam přihlášených závodníků, kteří projevili zájem se Global Assistance Setkání mistrů při jeho dvacátých narozeninách zúčastnit. Na start se postaví mistři volantu z disciplín rallye, autokrosu a rallycrossu a diváci si budou moci užít atraktivní smyky na uklouzaném povrchu autodromu, i přesnou a precizní jízdu na čas podle toho, jak který ze závodníků rozloučení s motoristickou sezonou pojme. Jmenný seznam přihlášených posádek bude zveřejněn v následujícím týdnu a už teď můžeme prozradit, že se diváci mohou těšit jak na špičkové závodníky, tak velké baviče z oblasti automobilového sportu.

Nezapomeňte tedy, že XX. Global Assistance Setkání mistrů se uskuteční na Autodromu v Sosnové u České Lípy v pátek 19. a v sobotu 20. listopadu 2021.