Nová evoluce Fabie R5 oslavila první úspěch

Mladoboleslavskýho tým Škoda Motorsport přivezl na Rallye Český Krumlov novinku v podobě Škody Fabia R5 EVO. Tovární vůz vedl po tratích Jan Kopecký a hned si s novým vozem dojel pro první místo.

Jezdec Jan Kopecký a spolujezdec Pavel Dresler měli s čerstvě homologovaným vozem Škoda Fabia R5 EVO úspěšnou premiéru. Vyhráli totiž třetí kolo mistrovství České republiky (MČR): Rallye Český Krumlov (17. 5.-18. 5. 2019). Pro úřadujícího mistra České republiky Jana Kopeckého to bylo 46. vítězství v národním šampionátu.

Podobně, jako tomu bylo v roce 2015 s vozem Škoda Fabia R5 na Rallye Šumava Klatovy, i nyní zaznamenala soutěžní Fabia první vítězství již při svém prvním nasazení. Na Rallye Český Krumlov navíc všechny stupně vítězů patřily posádkám jedoucím s vozy Škoda Fabia R5; Filip Mareš byl druhý a Jan Černý třetí.

[the_ad_group id=“21″]

Piloti na druhém a třetím místě ale samozřejmě seděli za volanty vozů původní specifikace. Fabii R5 EVO měl k dispozici pouze tovární tým Škoda Motorsport. Nicméně i tato evoluce bude k dispozici soukromým týmům.