Peugeot Rally Cup má za sebou první polovinu sezóny

Celkem devět posádek seriálu Peugeot Rally Cup odstartovalo do 48. ročníku Rally Bohemia. Ve startovní listině přibyl další speciál Peugeot 208 Rally4 a několik nových tváří. Celý podnik se nesl ve znamení čísla tři. Třetí podnik sezóny, tři turba na startu, třetí vítězství v řadě pro posádku Dohnal-Švec a ve třídě R2 rovněž třetí vyhraný závod pro Dominika Brože.

Těsně před zahájením podniku doplnil seznam přihlášených Milan Poživil, který sdílí vůz Peugeot 208 Rally4 s Robertem Hordossym. Po několikaleté pauze se na startu objevil Lumír Firla, navigovaný Michalem Večerkou. Zajímavým hostem v cupu byl Filip Kuba, bývalý český hokejový obránce v NHL, který startoval společně s Janem Jurčíkem.

Pořadatel Rally Bohemia připravil všem soutěžícím krásné rychlostní zkoušky. Některé testy byly úplně nové a legendární Vinec se pod názvem Krásná vrátil do itineráře v upravené podobě po několika letech. Tratě první etapy byly více technické, a dokonce se obešly bez kontroverzních antikatů. V závěrečné etapě se jel nový a velice rychlý Klášter a zmíněná Krásná. Divácky velmi atraktivní a z dnešního pohledu ojedinělé byly dvě tratě, které vedly přímo historickým centrem Mladé Boleslavi.

Ve třídě Rally4 vybojovala zasloužený hattrick posádka René Dohnal – Roman Švec. Druhý dojel David Štefan s Ondřejem Vichtorou a třetí místo obsadil Milan Poživil s Jiřím Kulštejnem.

„Z našeho pohledu to byl úspěšný závod. Sosnová byla nakonec fajn zážitek pro nás i diváky. Úvodní testy první etapy docela klouzaly, bylo těžké věřit pneumatikám, takže jsme jeli opatrně. Druhá sekce byla mnohem lepší a celkem podle našich představ. Nedělní tratě byly o poznání rychlejší, hned ráno na Krásné jsme udělali chybu a ztratili asi pětadvacet vteřin. Tím padly veškeré šance na souboj s Honzou Dohnalem ve skupině 2WD. Druhé místo ve dvoukolkách, první ve třídě 5 a vítězství v Peugeot Rally Cupu je pro nás skvělý výsledek a už se těšíme na porovnání s evropskou špičkou na naší domácí Barumce,“ zhodnotil krátce René Dohnal.

Přestože otěže pomalu přebírají oturbené Peugeoty 208 Rally4, původní atmosférické Peugeoty 208 R2 (na snímku) jsou stále skvělým závodním náčiním.

Ve třídě R2 letos exceluje Dominik Brož, který startoval s Jakubem Navrátilem a svůj domácí podnik vyhrál. Je to jeho třetí vítězství v řadě a vede také v celkovém hodnocení poháru. „Bohemka byla parádní, pro mě je to domácí podnik a chtěl jsem hlavně pobavit sebe i diváky. Beru to také jako příležitost k setkání s kamarády a fanoušky. Takže jsme si to s Kubou fakt užili. Erzety byly parádní, měl jsem pochopitelně i několik větších momentů, ale ty tady potkaly snad každého, protože Bohemka není vůbec jednoduchá soutěž,“ řekl turnovský Dominik Brož.

Že ještě nepatří do starého železa dokázal druhým místem Lumír Firla s navigátorem Michalem Večerkou. Třetí pozice je velmi dobrou vizitkou pro Filipa Kubu, který startuje pouze výjimečně, a přesto za sebou v absolutním pořadí nechal mnoho zkušenějších soupeřů.

„S Peugeotem erdvojkou jsem jel úplně poprvé. Na Bohemce jsem startoval jenom jednou, tuším, že v roce 2017, takže mi z tohoto pohledu hodně pomohla páteční Sosnová. Bylo to sice krátké seznámení, ale získal jsem alespoň trochu představu o autě. Peugeot fungoval skvěle, je to opravdové závodní nářadí a docela mě překvapilo, jak dobře se chová. Bohemka byla hodně náročná, první etapa technická, v neděli se střídal rytmus a tratě byly poměrně rychlé, musel jsem věřit rozpisu. Moc jsem si to užil, byl to super víkend,“ doplnil Filip Kuba.

Peugeot Rally Cup 2021 zakončil v Mladé Boleslavi první polovinu sezóny a před námi je jubilejní, padesátý ročník Barum rally, kde se pohárové posádky setkají se silnou evropskou konkurencí.