Portugalskou rallye vyhrál Ogier, Prokop čtrnáctý

Portugalsko vidělo boje jak v elitní třídě WRC, tak mezi vozy R5 spadajícími do třídy WRC2. Zde opět zvítězil vůz továrního týmu Škoda Motorsport. V článku VIDEO škodovky jdoucí přes střechu!

Sébastien Ogier s Fordem Fiesta WRC ovládl další rallye světového šampionátu WRC. Druhé místo vybojoval Thierry Neuville s vozem Hyundai i20 Coupe WRC a třetí byl jeho týmový kolega Dani Sordo. Zástupce v elitní skupině WRC ale měla i Česká republika.

Martin Prokop startující se starší generací Fordu Fiesta RS WRC dokončil soutěž na čtrnáctém místě. Byl tak nejrychlejším jezdcem ve voze WRC starší specifikace (letošní „wé-er-céčka“ jsou postavená podle nových pravidel a jsou rychlejší).

Prokopův tým se ale stará i o starty Madse Osberga, který jezdí s letošní specifikací Fordu Fiesta WRC, tedy WRC2017. Osberg dokončil soutěž na pěkném osmém místě.

Sestřih závěru soutěže – vozy WRC

Mezi staršími „wrci“ se objevil i vůz Mini John Cooper Works WRC. Nikoho ale asi moc nepřekvapí, že soutěž z důvodu technických problémů nedokončil. V rámci WRC Trophy vypsané pro automobily starší specifikace tak viděl cíl pouze Prokop a Francouz Jean-Michel Raoux s Citroënem DS3 WRC, jemuž však patří až 2. příčka celkově.

Dostala se tedy před něj celá řada vozidel specifikace R5. Ty patří do WRC2, kde startuje i tovární tým Škoda Motorsport. Ten nasadil dva vozy, cíl však viděla pouze posádka jednoho z nich.

Skok Škody Fabia R5 zakončený havárií přes střechu

Jak můžete vidět v sestřihu níže, zvítězil Pontus Tidemand se Škodou Fabia R5 před Finem Teemu Suninenem s Fordem Fiesta R5. Právě s ním o druhé místo úspěšně bojoval Andreas Mikkelsen ve druhé tovární Škodě Fabia R5, ale trefil kámen, což jej ze soutěže vyřadilo. Ještě hůř dopadl další z rychlých jezdců ve WRC, Francouz Gilbert se soukromou Škodou Fabia R5, když neustál skok a vůz rozbil v kotrmelcích (video nad tímto odstavcem).

Sestřih soutěže – vozy WRC2

Jelikož Gilbert a Mikkelsen odpadli, senzačně vybojoval třetí příčku ve WRC2 Rumun Simone Tempestini s Citroënem DS3 R5, startující pod záštitou českého týmu Gekon Racing. Další ze známých rychlíků WRC2 Eric Camilli s Fordem Fiesta R5 totiž následkem penalizace 4 minuty a 40 sekund dokončil soutěž až na sedmém místě ve třídě.

308 Racing Cup: Grand Prix de Pau