Přejezd pěti kontinentů s Toyotou se přesouvá do Asie

Toyota minulý měsíc dorazila do svého závodu Duran v Jihoafrické republice, čímž ukončila africkou část projektu Přejezd pěti kontinentů. Projekt spuštěný v roce 2014 nyní pokryl již čtyři z pěti světových kontinentů. Příští rok na jaře se přesune do Asie, kde v oblasti Středního východu začne jeho finální fáze.

Během dvou měsíců celkem 76 lidí pokořilo vzdálenost 10600 kilometrů. Tým zdolal různorodé africké cesty všeho druhu, zakusil na vlastní kůži kruté podmínky. Projekt Přejezd pěti kontinentů pod záštitou týmu TOYOTA GAZOO Racing je praktickou ukázkou přístupu genchi genbutsu (jedné z klíčových hodnot značky Toyota), tedy vlastního ověřování přímo v praxi.

Volantů se chopili sami zaměstnanci Toyoty z Japonska i místních přidružených společností a vydali se na cesty běžně používané zákazníky. Členové týmu svým zapojením do projektu zlepšují své povědomí o silnicích celého světa, poznávají z první ruky různé světové kultury a společně hledají řešení různých problémů a výzev. Takto nabyté zkušenosti jim umožní rozvíjet intuici k výrobě stále lepších automobilů, a to způsobem, který nelze zkopírovat u pracovního stolu nebo na zkušební dráze.

universal300x250

Projekt Přejezd pěti kontinentů započal v roce 2014 v Austrálii, poté se v roce 2015 přesunul do Severní Ameriky, dále v roce 2016 do Latinské Ameriky, v roce 2017 do Evropy a následně v roce 2018 do Afriky. Do projektu se zapojilo na 556 členů z Japonska i dalších zemí, kteří během 399 dnů urazili celkem 99 600 kilometrů.

„Díky získaným zkušenostem jsem mohl přehodnotit položky zahrnuté do testování vozidel a s výhodou jsem tyto zkušenosti aplikoval ve své každodenní práci. V projektu jsem zjistil, že je rozdíl mezi mými vlastními pocity a pocity našich zákazníků – donutilo mne to více vnímat názory zákazníků a nestranně posuzovat to, co nám říkají,“ říká jeden z účastníků projektu.

Na jaře 2019 se Toyota přesune do Asie, kde v oblasti Středního východu započne finální fáze projektu Přejezd pěti kontinentů.