První a druhé místo týmu Toyota Gazoo Racing v jubilejním stém závodu

Tým Toyota Gazoo Racing v Portugalsku s novými vozy GR010 Hybrid Hypercar oslavil svůj stý závod ve světovém šampionátu vytrvalostních soutěží – úžasným prvním a druhým místem po bezchybné jízdě v závodu 8 hodin Portimao.

Ačkoli ve druhém kole světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA tým toyoty v sobotu nezískal první pozici na startu, dokázal odpovědět celkovým vítězstvím. To bylo již 32. v pořadí z celkových 100 závodů, do kterých Toyota v rámci WEC nastoupila.

Vítěznou byla posádka ve složení Sébastien Buemi, Kazuki Nakadžima a Brendon Hartley s vozem GR010 Hybrid č. 8, která v souboji po celý závod nakonec o 1,8 s překonala týmové kolegy, úřadující světové šampiony s vozem č. 7 (Mike Conway, Kamui Kobajaši a José María López). Díky druhému vítězství v teprve dvou závodech letošního roku a v návaznosti na vítězství v úvodním podniku sezóny 6 hodin Spa-Francorchamps zvýšil tým Toyota Gazoo Racing svůj náskok v soutěži továrních týmů na 22 bodů.

Se čtyřmi zbývajícími podniky do konce sezóny pak v žebříčku jezdců posádka vozu č. 8 vede s náskokem 20 bodů před kolegy se sedmičkou. Souboj o další body bude pokračovat 18. července v italské Monze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.