Rallye Dakar se blíží, do místa dění odletěl i tým Martina Prokopa

V úterý 31. ledna večer se tým MP-Sports Martina Prokopa nechystal na bujaré oslavy příchodu Nového roku, ale v 19:05 se vydal z pražského letiště na cestu vstříc Rally Dakar 2020. Dvě posádky závodních speciálů Ford Raptor RS Cross Country na nejtěží dálkové rallye světa podpoří dalších 21 členů týmu.

Obě nově sestavné posádky závodních speciálů Ford Raptor RS Cross Country ve složení Martin Prokop/Viktor Chytka a Martin Kolomý/Jiří Stross doplní dalších 21 členů realizačního týmu a završí tak náročnou fázi celoročních příprav na každoroční vrchol sezony. Ta další se začne odvíjet na území Saudské Arábie od 5. ledna první etapou Dakaru 2020. O den dříve však zahájí celou soutěž tradiční slavnostní ceremoniál s prezentací posádek na startovní rampě.

V prvních dnech roku 2020 čekají na soutěžící technické přejímky a poslední testování závodní techniky. To se samozřejmě týká všech zúčastněných, nejen týmu Martina Prokopa. Sám Prokop je díky svým zkušenostem a umístěním z předchozích ročníků považován za jednoho z těch českých zástupců, kteří mohou výrazně promluvit do konečného pořadí.

Poprvé se však startuje v oblasti Perského zálivu a to znamená nejen novou výzvu, ale i zcela nové prostředí, které může překvapit. Nic na tom nemění ani fakt, že se zdejším pískem mají závodníci zkušenosti díky jiné dálkové rallye, jezdící se v tomto regionu. Rallye Dakar je prostě jiná, díky své délce, náročnosti i prestiži, která často dožene k nadprůměrným výknům i jezdce, o nichž by se to nečekalo. A pak je tu ještě jedna proměnná v podobě techniky – ta zase dokáže vyřadit i ty nejlepší závodníky.

Zde přinášíme video z testů týmu Martina Prokopa, které proběhly začátkem prosince ve Spojených arabských emirátech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.