Rallyecrossový šampionát před posledním podnikem

O titulu mistra světa FIA mezi týmy v rallyecrossu 2016 se rozhodne 27. listopadu v argentinském Rosariu. Poslední závodní víkend v Německu ovládl Eriksson, nejlepší z peugeotů dojel čtvrtý.

Sébastien Loeb v německém Esteringu nedokázal navázat na své vítězství v předchozím klání v Rize. Francouzova jízda skončila v semifinále stejně jako jeho týmového kolegy Timmyho Hansena. Vozy Peugeot 208 WRX nebyly schopny ve složitých podmínkách, kterým čelily v Esteringu, proměnit svou rychlost ve výsledky.

Team Peugeot Hansen po tomto víkendu odjížděl z Německa se ztrátou 17 bodů, kterou by rád dohnal v šampionátu týmů při dalším závodu. Ten se bude konat v Argentině a představuje tečku za letošní sezonou.

V táboře Peugeot Hansen Academy předvedl Davy Jeanney první den své schopnosti na trati, na níž vloni touto dobou získal své první vítězství. Jeho týmový kolega Kevin Hansen, mistr Evropy pro rok 2016, v neděli zdvihl hozenou rukavici, aby se probojoval do finále a skončil těsně pod stupni vítězů.

Samotnou finálovou jízdu ale ovládl Kevin Eriksson s Fordem Fiesta ST, který doslova šokoval předjížděcím manévrem v první zatáčce. Zde totiž překonal všechny soupeře venkem, díky řízenému driftu, tedy pro diváky velice atraktivně takříkajíc „dveřmi napřed“. Celý tento manévr si můžete prohlédnout na přiloženém videu v závěru článku.

Druhou příčku obsadil Petter Solberg s Citroënem DS3 a třetí místo získal Andreas Bakkerud a Fordem Focus RS. Argentina slibuje velký boj. Jak vše dopadne, budeme vědět 25. listopadu.