Rovanperä porazil Kopeckého, Solberg třetí!

Kategorii WRC2 ve Španělsku ovládl junior Rovanperä, startující v barvách továrního týmu Škoda Motorsport. Nestačil na něj ani Jan Kopecký, letošní šampion WRC2.

Juniorský jezdec týmu Škoda Motorsport Kalle Rovanperä se spolujezdcem Jonnem Halttunenem (FIN/FIN) vyhráli v kategorii WRC2 další díl seriálu světového šampionátu v rallye, jímž byla RACC Catalunya – Rally de España. Ta se jela v termínu 25.10. až 28.10.2018.

Přesně v den výročí 100 let od vzniku samostatného Československa oslavil český tovární pilot tuto událost ziskem mistrovského titulu v kategorii WRC 2 a současně druhým místem na Španělské rallye, která byla dvanáctým kolem letošního ročníku mistrovství světa.

Již před touto soutěží si tým Škoda Motorsport zajistil v kategorii WRC2 mistrovský titul v hodnocení týmů. I zásluhou toho byla právě sezóna 2018 nejúspěšnější v historii Škody Motorsport. Titul šampioná v rámci WRC2 má také český pilot Jan Kopecký, který ve Španělsku dokončil druhý za Rovanperou.

Třetí příčku ve WRC vybojoval exmistr světa WRC Peter Solberg. Ten zde prověřil zbrusu nový vůz Volkswagen Polo GTI R5. Zatímco Kopecká dojel se ztrátou na prvního 8,5 sekundy, Solberg na vítěze ztratil už 1 minutu a 36,6 sekundy. Náskok škodovek byl tedy značný!

Před čtvrtým v pořadí WRC2, jímž byl velice rychlý Polák Kajetanowicz s Fordem Fiesta R5, měl přitom Solberg pohodlný náskok 23 sekund. Vypadá to tedy, že převahu továrních Fabií R5 zatím ani nové Polo GTI R5 neohrožuje.

Celkové prvenství získal další navracející se světový šampion Sébastien Loeb, startující v Citroënu C3 WRC. Druhý dojel v královské třídě WRC další Francouz, Sébastien Ogier s Fordem Fiesta WRC a třetí místo vybojoval Brit Elfyn Evans na témže voze.