Škoda v Německu vítězně

Jan Kopecký svým triumfem na Německé rally dovršil vítězný hattrick vozu Škoda Fabia R5 v mistrovství světa FIA v rally (WRC 2). V elitní skupině WRC obsadil všechna pódiová místa Volkswagen.

Německá rallye patří mezi asfaltové soutěže zařazené do mistrovství světa FIA WRC. Stejně jako polská soutěž je oblíbená mezi českými fanoušky díky rozumné dostupnosti. Kdo na letošní ročník vyrazil, určitě nebyl zklamaný, i když ne všem našim zástupcům se dařilo.

Martin Prokop měl technické potíže a jeho snažení definitivně zhatil dvojitý defekt, po němž Prokop odstoupil. Lappi vodící po tratích jeden z továrních automobilů Škoda Fabia R5 startujících v rámci WRC2 zase zahodil vůz do lesíku u trati. Posádka vyvázla bez zranění a ani auto na první pohled nevypadalo nijak zvlášť poničené. Jenže z daného místa se zkrátka dostat nedalo.

[the_ad_group id=“21″]

Stupně vítězů nakonec na domácí půdě zcela obsadil Volkswagen s Polem R WRC. Vítězem se stal Sébastie Ogier, druhý dojel Jari-Matti Latvala a třetí Andreas Mikkelsen. Za vozy Volkswagen dokončily dva Hyundaie z nichž ten rychlejší pilotoval Sordo, za ním dojel Neuveille.

kopejdaNemecko2015Dalšími jezdci v první desítce jsou Evans (Ford Fiesta RS WRC), Ostberg (Citroën DS3 WRC), Tänak (Ford Fiesta RS WRC), Paddon (Hyundai i20 WRC) a Lefebvre (Citroën DS3 WRC). Celkové třinácté místo vybojoval Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem a jejich Škodou Fabia R5, kteří tak vyhráli skupinu WRC2.

Kopecký současně oslavil spolu se svým spolujezdcem první vítězství v mistrovství světa WRC2 s novým soutěžním vozem Škoda na asfaltu. Dosáhl jej s velkým náskokem více než čtyř minut po 374,43 kilometrech rychlostních zkoušek. S Fabií R5 jel ale v soukromém týmu také Nasser Al-Attiyah a nevedl si špatně, když dokončil celkově sedmnáctý a pátý v rámci WRC2.