Škoda znovu obhájila titul ve WRC2

Mladoboleslavský tým Škoda Motorsport vybojoval titul mistra světa ve WRC2 jak v hodnocení týmů, tak v klasifikaci jezdců.

Hra, set, zápas pro Škoda Motorsport: Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) se stali mistry světa kategorie WRC2, mistři světa sezony 2017 Pontus Tidemand/Jonas Andersson (S/S) skončili druzí. Mladá posádka Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (FIN/FIN) je další dvojicí v barvách týmu Škoda Motorsport, která doplňuje stupně vítězů celkového hodnocení.

Tovární posádky Škoda tedy vybojovaly první tři místa v celkovém hodnocení kategorie WRC2. To je opravdu velký úspěch. Tým Škoda Motorsport získal také titul mistra světa v hodnocení týmů v kategorii WRC2. To se mu podařilo již počtvrté v řadě!

Celkově byl rok 2018 nejúspěšnější v celé historii týmu Škoda Motorsport. Nakonec dodejme, že tovární posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler vybojovala také domácí titul v mistrovství republiky v rallye. Celkově letos posádky s vozem Škoda Fabia R5 vyhrály 17 národních šampionátů v rallye a dva další šampionáty ještě nebyly dojety do konce. Přitom posádky s Fabií R5 jsou v nich stále ve hře o titul. Celkový seznam úspěchů se tak může ještě rozrůst.

Na fotografiích můžete vidět všechny tři posádky Škody Motorsport vyfocené u zlatého vozu Škoda Fabia R5 a na pódiu při příležitosti výroční tiskové konference v Praze. Na třetí fotografii je již Fabia R5 v bojových barvách a posádky pro sezonu 2019.