Slováci ovládli 1. Virtuální Rally Bohemia

Premiérovou virtuální Rally Bohemia má za sebou 417 zúčastněných jezdců z celkem 668 přihlášených. Na závodníky čekala náročná soutěž, kde si kromě úzkých a technických pasáží museli poradit také s náročným počasím, jak bývá u Rally Bohemia zvykem.

Virtuální Rally Bohemia obsahovala šest RZ o celkové délce 68,8 km. První polovina byla zkrápěna deštěm, či zahalena hustou mlhou. Druhá trojce rychlostních zkoušek se odjela za sucha a dobrého počasí. Možná právě změny počasí měly za následek enormní počet odstoupených posádek v důsledku havárie. Do cíle se tak dostalo 201 jezdců, zatímco 216 bylo nuceno odstoupit. Závod byl vypsán pro 11 kategorií a to: RC1, RC2, RC3, RC4, RC5, RGT, WRC, H/B, H/A, H/4, H/2. Kromě bojů o pořadí v jednotlivých kategoriích se také závodilo a absolutní pořadí, kde byla cenou pro vítěze V.I.P. vstupenka na páteční celodenní program Rally Bohemia 2020 v Sosnové.

Nejlépe ze všech si na tratích vedl Dennis Zeťák s vozem Citroën C3 R5, který se s celkovým časem 39:42.08 stal absolutním vítězem 1. Virtual Rally Bohemia 2020. Opakovaný záznam jízdy je dostupný ZDE

Na celkové druhé příčce skončil Pavol Spišák s vozem Škoda Fabia R5 evo, který na vítěze ztratil necelých dvanáct sekund. Třetí příčku obsadil jeho bratr Štefan Spišák s časem 40:05.84, taktéž s vozem Škoda Fabia R5 evo. Nejrychlejším domácím závodníkem se stal Tomáš Václavík, který se ztrátou 54.30 sekund na vítěze skončil na celkovém pátém místě.

Vítězové jednotlivých kategorií
RC2: Dennis Zeťák (SVK)
RC3: Joaquin Perez (ESP)
RC4: Radim Krejčík (CZE)
RC5: Damian Malek (POL)
RGT: Juan Marzoa (ESP)
WRC: Michal Rokita (POL)
H/A: Dawid Wieczorek (POL)
H/4: Maciej Zawisza (POL)
H/2: David Rafaj (CZE)

Kompletní výsledky jsou dostupné na adrese ZDE

Závodu se také zúčastnili někteří z organizátorů Rally Bohemia. Konkrétně Jan Šrámek (62. celkově, 43. v kategorii RC2) a Victor Trnka, který bohužel po havárii na čtvrté RZ odstoupil. Vzhledem k oblibě virtuálních závodů v době pandemie se organizátor rozhodl do startu skutečné Rally Bohemia 2020 uskutečnit vždy na konci měsíce další virtuální podniky. Jedná se tedy o termíny 24.-30.5. 2020 a 24.-30.6. 2020. Organizátor věří, že tyto aktivity podpoří chuť vrátit se opět na závodní tratě nejen u fanoušků rallye, ale jistě i u netrpělivých posádek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.