Švédská rallye: dvě Fabie R5 na stupních vítězů

Posádky týmu Škoda Motorsport slavily úspěch na dalším podniku světového šampionátu v rallye. V rámci WRC2 se hned dvě Fabie R5 dostaly na stupně vítězů. Celkové vítězství bral Neuville s Hyundaiem i20 Coupe WRC.

Dvě tovární posádky Škoda Motorsport ve složení Pontus Tidemand/Jonas Andersson (S/S) a Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjærmoen (N/N) dojely po napínavých soubojích ve Švédské rallye, která je součástí mistrovství světa, na stupních vítězů. Posádky obsadily druhé a třetí místo ve své kategorii, jíž je WRC2.

Po vítězství Jana Kopeckého v rámci WRC2 na Rallye Monte Carlo, tak na dobrý start do sezóny 2018 navázal tým Škoda Motorsport i ve druhém podniku světového šampionátu. Tovární vozy Škoda Fabia R5 opět ukázaly, že se s nimi musí i pro letošní ročník počítat – i když na vítězství to tentokrát nestačilo.

universal300x250

Tidemand dovedl svou Fabii R5 do cíle soutěže na druhém místě v rámci WRC2, jeho týmový kolega pak ukořistil třetí příčku. Vítězem třídy WRC2 se stal překvapivě Japonec Takamoto Katsuta, kterého navigoval Fin Marko Salminen. Vítězná posádka jela s vozem Ford Fiesta R5.

Ve WRC vyhrál Thierry Neuville s Hyundaiem i20 Coupe WRC, před druhým Craigem Breenem na Citroënu C3 WRC. Třetí příčku vybojoval Andreas Mikkelsen s dalším hyundaiem i20 Coupe WRC.

Mohlo by vás zajímat

I.S.R. Racing pojede ADAC GT Masters
I.S.R. Racing pojede ADAC GT Masters
Enge cíl závodu 12h Bathurst nespatřil
Enge cíl závodu 12h Bathurst nespatřil
World RX: show začíná v dubnu
World RX: show začíná v dubnu