Švédská rallye: Škoda druhá ve WRC2

Tým Škoda Motorsport odstartoval na Švédské rallye do sezóny 2016 s místy na stupních vítězů. Nechybělo ani několik výher v jednotlivých rychlostních zkouškách.

Při druhém podniku FIA Mistrovství světa v rallye (WRC 2) dojel Pontus Tidemand, který při své domácí soutěži poprvé nastoupil s novým spolujezdcem Jonasem Anderssonem, na druhém místě v klasifikaci WRC 2. Švédská rallye byla totiž prvním podnikem sezony 2016, do nějž tým Škoda Motorsport nastoupil.

Jejich týmoví kolegové Esapekka Lappi-Janne Ferm se kvůli jezdecké chybě v pátek dočasně propadli na jedenácté místo, ale po bezchybném výkonu v sobotu a v neděli se rovněž dostali na stupně vítězů. Soutěž zakončili v rámci WRC2 třetí. Vítězství si v této třídě připsala posádkaElfyn Evans-Craig Parry s Fordem Fiesta R5.

Celkového vítězství dosáhla dvojice Sébastien Ogier-Julien Ingrassia s Volkswagenem Polo R WRC. Druhý dojel Hayden Paddon s vozem Hyundai i20 WRC a třetí Mads Østberg s Fordem Fiesta RS WRC. Nejrychlejší Citroën dovezl do cíle Craig Breen, který dojel s vozem DS3 WRC na osmém místě.

Soutěž poznamenalo velké množství zkušených rychlostních zkoušek. Celkem se nejelo devět RZ z jednadvaceti. Švédská rallye se tak podstatně zkrátila. Důvodem byl nedostatek sněhu.