Tovární jezdec Ducati, se zúčastní závodu DTM jako hostující jezdec

Andrea Dovizioso, závodní jezdec Ducati, úspěšně absolvoval poslední fázi příprav na svůj první závod v DTM v roli hostujícího jezdce. Italská hvězda mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP ujela se závodním vozem Audi RS5 DTM o výkonu více než 610 koní celkem 183 kol na závodním okruhu Misano World Circuit Marco Simoncelli. Instruktorem třiatřicetiletého motocyklového jezdce byl dlouholetý jezdec Audi a dvojnásobný mistr DTM Mattias Ekström.

Dovizioso měl během jeden a půl dne testů na závodním okruhu o délce 4,226 kilometru nedaleko pobřeží Jaderského moře poslední příležitost k tomu, aby se před svým debutem v DTM v Misanu (8 až 9. června) sžil se závodním vozem Audi RS5 DTM a připravil se na průběh závodního víkendu DTM. Tovární jezdec Ducati získal první zkušenosti na simulátoru v Kompetenčním centru Audi v Neuburgu na Dunaji a během krátké jízdy v závodním voze DTM společnosti Audi Sport.

„Pro mě bylo velmi důležité, že jsem mohl absolvovat testovací jízdy tady v Misanu, protože úroveň v DTM je extrémně vysoká a za volantem musí jezdec zvládat velmi mnoho věcí. S pomocí týmu a Mattiase Ekströma jsem ujel mnoho kol, abych se maximálně přiblížil nejlepším jezdcům,“ řekl Dovizioso.

universal300x250

Tovární jezdec týmu Ducati MotoGP před svým závodem DTM v Misanu shrnul průběh příprav. Italská hvězda MotoGP rozebírala jeden a půl dne, které strávila za volantem Audi RS5 DTM. Rozhovor s jezdcem si můžete přečíst na stránkách našeho partnerského magazínu AutoMotoLife.cz ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.