Toyota Gazoo Racing bude ve Švédsku usilovat již o třetí triumf

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing WRT se bude snažit navázat na své úspěšné zahájení sezóny a již se připravuje na druhé kolo šampionátu WRC 2020, kterým je Švédská rallye: podnik, který Toyota v posledních třech letech dvakrát vyhrála. Jezdci Sébastien Ogier, jenž ve Švédsku v minulosti zvítězil již 3x, Elfyn Evans a Kalle Rovanperä mají za cíl navázat na svoji úspěšnou premiéru s vozy Toyota Yaris WRC na Rallye Monte-Carlo, kde si Ogier a Evans dojeli pro pódiová umístění, zatímco Rovanperä při své vůbec první účasti na nejvyšší úrovni rallyové soutěže dojel do cíle jako pátý.

Švédská rallye je jediným podnikem světového rallyového šampionátu FIA, který se pořádá kompletně na ledu a sněhu, kde kovové hřeby v pneumatikách pomáhají ke skvělému záběru, čímž se tento podnik stává jedním z nejrychlejších v rámci celého soutěžního kalendáře. Jezdci mohou opírat své vozy o sněhové bariéry lemující cestu, a zatáčky tak projíždět ještě o něco rychleji.

Pro letošní ročník se organizátoři rozhodli trasu pozměnit z důvodu netypických klimatických podmínek během přípravy závodu. Akci tradičně zahájí ve čtvrtek večer superspeciálka v Karlstadu. V pátek se pojedou úseky Hof-Finnskog a Finnskogen v sousedním Norsku, plus nová rychlostní zkouška Nyckelvattnet na švédské straně hranice. Před příjezdem do servisního parku v Torsby se též uskuteční krátký sprint. Páteční trasa se zopakuje i v sobotu a následovat budou v neděli dva průjezdy měřeným úsekem Likenäs, přičemž druhý bude pořádán jako závěrečná Power Stage.

Poprvé se v rámci jednoho podniku objeví hned pět vozů Toyota Yaris WRC. Takamoto Katsuta tento podnik absolvuje jako druhé kolo celkem osmikolové kampaně Toyota Gazoo Racing Rally Challenge Program, Jari-Matti Latvala se vrátí do závodu za soukromý tým, přičemž navigátora mu bude dělat Juho Hänninen, bývalý jezdec Toyoty.

„Na švédské rallye jsme jako tým v minulosti zatím dosahovali úspěchů, a tak v letošním ročníku opět cílíme na nejlepší výsledek. Vyskytly se určité otazníky ohledně toho, jaké budou vlastně podmínky, ale věřím, že pořadatelé budou schopni zařídit bezpečnou a senzační rallye jako vždy. Rallye Monte-Carlo nám vyšla velmi dobře, protože všichni noví jezdci se očividně s našimi vozy pěkně sžili, a tak jsem si jist, že všichni si povedou dobře i ve Švédsku. Z předchozích zkušeností víme, že v tomto podniku může hrát velkou roli postavení na trati, ale budeme si muset počkat na to, jaké podmínky příští týden vlastně budou,“ naráží na pro zimní období netypické klima v Evropě šéf týmu Tommi Mäkinen.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.