Toyota Gazoo Racing sebevědomě vyráží do velšských lesů

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing WRT se od 3. do 6. října přesouvá na RAC Rallye ve Velké Británii, s očekáváním dobrého výsledku, kterého by v záludných rychlostních zkouškách ve Walesu mohl dosáhnout.

Do konce sezóny 2019 zbývají již jen tři kola. Ott Tänak vede v bodování jezdců a těší se na rallye, kde se mu v minulosti velmi dařilo. Jariho-Mattiho Latvalu čeká již 18. start v podniku, který v minulosti dvakrát vyhrál. Britská posádka ve složení Kris Meeke a Seb Marshall se může těšit na podporu davu domácích fanoušků. Toyota má pro nadcházející soutěž opravdu zajímavě rozdané karty.

RAC Rallye, tradiční podnik kalendáře WRC, se pořádá ve velšských lesích na převážně šotolinových cestách, které jsou v suchém stavu poměrně rychlé. Podzim však může znamenat vysokou pravděpodobnost deště, či dokonce mlhy, stejně tak jako bahnitých a kluzkých úseků s častými změnami přilnavosti.

universal300x250

Domovská lokalita rallye je letos nová – bude jí pobřežní město Llandudno na severu Walesu. Novinkou bude i místo čtvrtečního startu. Závodníci vyrazí z Liverpoolu a následně se první erzeta uskuteční na závodním okruhu Oulton Park, kde se rallye naposledy pořádala v roce 1993. V pátek jezdce čeká celkem devět měřených úseků, z toho nejméně dva po setmění.

Sobotním dějištěm bude převážně střední Wales s trojicí lesních erzet, vždy projížděných dvakrát a proložených pouze přezouváním, večer se pak jezdci přesunou na nový asfaltový měřený úsek po pobřeží u města Colwyn Bay. Poslední den následuje další erzeta pořádaná na pobřežní asfaltové silnici v přírodním parku Great Orme, zařazená mezi dva průjezdy měřených úseků Alwen a Brenig.

„Poslední rallye v Turecku byla pro nás těžká, avšak do posledních tří podniků sezóny vyrážíme s přesvědčením, že ve všech dokážeme zajet velmi dobrý výsledek. RAC Rallye pro nás v prvním roce soutěžení moc dobře nedopadla, ale poučili jsme se z toho, provedli nějaké změny a vloni se nám tam vedlo opravdu dobře. Cesty jsou rychlé a hladké, což nám vyhovuje. Kluzký povrch může vždy situaci zkomplikovat, ale myslím, že všichni naši jezdci si tuto výzvu užijí a cítíme se před startem dobře,“ prohlásil šéf týmu Tommi Mäkinen.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.