Trofej získá i slavný Mick Doohan

Trofej získá i slavný Mick Doohan

Velké cti se dostane vítězi ankety o nejlepšího českého motocyklového závodníka roku 2017. Ručně vyráběnou trofej Zlatých řídítek totiž obdrží kromě něho také pětinásobný mistr světa královské disciplíny GP do 500 cm3 Mick Doohan. Ten cenu obdrží coby osobnost světového motorsportu.

„Pro oceněné i pro nás je velkým svátkem, že budeme mít čest Micka Doohana na naší akci přivítat. Je opravdovou živoucí legendou motocyklové světa,“ říká o účasti australského „mistra driftu“ organizátorka Zlatých řídítek Jana Svobodová z agentury Pozitif.

Dvaapadesátiletý Michael „Mick“ Doohan je australskou motocyklovou legendou. Zlatou érou pro něj byla 90. léta, kdy získal jako první závodník na světě pět let po sobě titul mistra světa v kategorii do 500 cm³ Grand Prix silničních motocyklů, předchůdce dnešní MotoGP.

Nelze pochybovat o tom, že má na Česko dobré vzpomínky. Vítězné vzpomínky! Vyhrál Velkou cenu České republiky v roce 1994 a také závod v České republice o tři roky později. Mick Doohan vyhrál celkem 54 velkých cen a úspěšnější jsou už jenom osminásobný mistr světa Ital Giacomo Agostini a Valentino Rossi.

universal300x250

„Ačkoli dnes Mick Doohan jezdí závody už jen pro zábavu a věnuje se především tréninku mladých jezdců a výchově motocyklistů obecně, osobní setkání s ním bude pro každého velkým zážitkem. I když je to profesionál každým coulem, rozhodně nepatří mezi žádné suchary,“ dodává Jana Svobodová.

Anketa Zlatá řídítka je mladším sourozencem dnes již tradiční ankety Zlatý volant. Letos bude vyhlášen její již 12. ročník. O vítězích rozhoduje odborná porota. Za závodní sezónu 2017 jsou již známí tři finalisté. Jejich konečné pořadí však bude odtajněno až na galavečeru v Letňanech.

Finalisty jsou: Libor Podmol, vicemistr světa v FMX, Václav Milík, vítěz Zlaté přílby 2017, jezdec MS MotoGP Karel Abraham. „Každý z porotců vybral tři jména z celkem 95 jmen, což rozhodně není lehká volba. Už proto, že musí vybírat z šesti zcela rozdílných kategorii: závody silničních motocyklů počínaje a specifickým trialem konče,“ vysvětluje Jana Svobodová.

V anketě Zlatá řídítka v loňském ročníku uspěli Jakub Kornfeil (1. místo), Jaromír Romančík (2. místo) a Václav Milík (3. místo). Slavnostní předání Zlatých řídítek se uskuteční v rámci galavečera Zlatého volantu 22. 2. 2018.

Mohlo by vás zajímat

Enge cíl závodu 12h Bathurst nespatřil

Enge cíl závodu 12h Bathurst nespatřil

World RX: show začíná v dubnu

World RX: show začíná v dubnu

Sébastien Loeb racing s vozy Golf GTI TCR

Sébastien Loeb racing s vozy Golf GTI TCR