Turecká rallye: Kopecký zvítězil ve WRC2 a Škoda má titul

O ulynulém víkendu se jel další závost mistrovství světa v rallye, kde si pro double dojela Toyota. V rámci třídy WRC2 byl v Turecku nejrychlejší náš Jan Kopecký s továrním vozem Škoda Fabia R5. Přísun bodů pak znamenal předčasný zisk titulu v rámci třídy WRC2 pro Škodu Motorsport.

Tovární posádka týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký/Pavel Dresler vítězstvím na Turecké rallye (13.-16. 9. 2018), která je 10. ze 13 kol mistrovství světa, učinila velký krok směrem k zisku titulu mistrů světa v kategorii WRC2. Matematicky by je mohli předstihnout pouze týmoví kolegové Pontus Tidemand a Jonas Andersson.

Tidemand závod v Turecku pro defekty nedokončil. Po třech defektech úřadující mistr světa kategorie WRC2 již neměl rezervní kolo a došlo také k poškození zavěšení u jeho vozu. Druhou příčku ve WRC2 tak v Turecku vybojoval Simone Tempestini na voze Citroën C3 R5 a třetí dojel Chris Ingram s provátní Škodou Fabia R5.

[the_ad_group id=“21″]

Při pohledu na průběžné pořadí světového šampionátu v kategorii WRC2 je jasné, že jezdecký titul připadne v každém případě továrnímu jezdci týmu Škoda Motorsport. Mladoboleslavský tovární tým navíc již po čtvrté v řadě získal mistrovský titul v hodnocení týmů, a to tentokrát s předstihem tří soutěží.

Prvenství v královské kategorii WRC a tedy i celkové vítězství si připsal Ott Tänak s vozem Toyota Yaris WRC, když v souboji o vítězství porazil svého týmového kolegu Jariho-Mattiho Latvalu. Toyota si tedy připsala double a na stupních vítězů její jezdce doplnil Hayden Paddon, který pilotu tovární Hyundai i20 Coupe WRC.

Kopeckému se slabší Fabií R5 patřící do kategorie WRC2 patří celkové sedmé místo. O příčku před ním dojel se soukromou Fabií R5 Henning Solberg, který ale do světového šampionátu WRC2 neboduje.