Účinkování I.S.R. Racingu v ADAC GT Masters 2019 pokračuje v Zandvoortu

Dlouhá přestávka je u konce a I.S.R. Racing se připravuje na první ze dvou letních podniků ADAC GT Masters 2019, který se koná o nadcházejícím víkendu v Zandvoortu.

Tým vedený Igorem Salaquardou se vydává na okruh, který byl nově od roku 2020 zařazen do kalendáře F1, a bude se snažit potvrdit téměř tři měsíce staré výborné výsledky z Red Bull Ringu. Barvy I.S.R. Racingu bude za volantem Audi R8 LMS v nezaměnitelném šedo-černo červeném zbarvení hájit posádka Filip Salaquarda (CZE) a Frank Stippler (GER).

Z pohledu techniky je Zandvoort poměrně náročný okruh a nesmí být podceňován. Leží na pobřeží Severního moře kousek od Amsterdamu a má charisma klasického okruhu s řadou zatáček, převýšení a je celkem úzký. Circuit Park Zandvoort měří 4307 metrů a je charakteristickým místem je zatáčka Tarzanbocht na konci cílové rovinky, která je klopená pod úhlem 18°. První sektor je docela plynulý a rytmus nabírá za zatáčkou Hugenholzbocht s pár akceleracemi a brzděními až k zatáčce Audi S. Závěr kola tvoří dvě pravé zatáčky Kumhobocht a Arie Luyendijkbocht, které ústí na cílovou rovinku.

universal300x250

Jako obvykle na jezdce čekají dva volné tréninky v pátek v 10:30 a 16:35. První kvalifikace je čeká v sobotu v 8:50 a první závod následuje ve 14:45. Druhá kvalifikace se pojede v neděli ráno od 9:00 a druhý víkendový závod je na programu odpoledne ve 13:05. Fanoušci mohou oba závody sledovat živě na oficiálních internetových stránkách šampionátu www.adac-ge-masters.de, www.adac.de/motorsport a sport1.de stejně jako na oficiálním profilu týmu na Facebooku.

„Zandvoort se vrací na hlavní scénu mezinárodního závodění a před námi je jedna z největších výzev celé sezóny a to nejen proto, že šampionát pokračuje po tak dlouhé pauze. Závodění na okruhu, jako je tenhle, vyvolává spoustu vzpomínek na momenty jako heroické kolo Gillese Villeneuva na třech kolech při Grand Prix Holandska v roce 1979. Okruh je kousek od moře a vítr často nafoukává na trať písek, který je další proměnný faktor. Dáme do toho vše,“ říká Igor Salaquarda, majitel I.S.R. Racingu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.