Veterány Škoda na trati Oldtimer Bohemia Rally 2019

Škoda je neodmyslitelně spojena se soutěží historických vozidel Oldtimer Bohemia Rally, významnou společenskou akcí Mladoboleslavska. Ve čtvrtek 13. června se tak na start postaví také dva atraktivní otevřené modely ze sbírky Škoda Muzea: Škoda 1101 „Tudor“ kabriolet a ikonická Škoda Felicia.

Především díky bohaté historii společnosti Škoda Auto platí Mladoboleslavsko již více než 110 let za kraj automobilů. Region s řadou historických památek nabídne účastníkům desátého ročníku soutěže historických vozidel vyrobených do roku 1989, stejně jako divákům řadu atraktivních zážitků. Jak už se stalo tradicí, také letos podpořila společnost Škoda Auto konání akce finančním příspěvkem a rovněž zapůjčením osobních vozů Škoda po dobu přípravy i konání vlastní rallye.

Inspirativní vývoj automobilové produkce s okřídleným šípem v logu bude na trati – kromě vozů soukromých majitelů – reprezentovat také dvojice atraktivních modelů ze sbírek Škoda Muzea. Konkrétně jde o vozy Škoda 1101 kabriolet a Škoda Felicia. Oba nasazené vozy jsou tedy vybaveny skládací plátěnou střechou.

universal300x250

Oldtimer Bohemia Rally odstartuje ve čtvrtek 13. června 2019 v 16 hodin na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. Na stejném místě mohou diváci sledovat starty i příjezdy do cíle všech tří denních etap o celkové délce přibližně 420 km. Pravidla rallye a její trať se řídí sportovními řády FIVA.

Podstatou populární společenské akce je jízda pravidelnosti, posádky nejstarších vozů a motocyklů si zvolí rychlost, jakou absolvují vybrané úseky. Vyšší nebo naopak nižší rychlost v měřených úsecích představuje pro posádku trestné body. Účastníkům s novějšími vozidly je předepsán maximální průměr 40 km/h. Slavnostní vyhlášení výsledků pořadatelé rallye předpokládají v sobotu 15. června v 19 hodin.

Více o Škodě 1101 „Tudor“ kabriolet a Škodě Felicia se dočtete na stránkách našeho partnerského magazínu AutoMotoLife.cz ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.